Kontrowersyjna decyzja?

Martwy noworodek w śmietniku w Łodzi. Rodzice nie odpowiedzą za jego śmierć, choć zostali zatrzymani!

2023-01-21 21:39

Policja w Łodzi zatrzymała 33-letnią kobietę i 26-letniego mężczyznę, którzy są podejrzewani o wyrzucenie ciała noworodka do śmietnika przy ul. Maratońskiej. Obydwoje wpadli w ręce mundurowych na terenie powiatu pabianickiego, a 33-latka miała przy sobie marihuanę. Rodzice dziecka nie odpowiedzą jednak za jego śmierć, tylko za zbezczeszczenie zwłok.

Noworodek w śmietniku w Łodzi. Rodzice odpowiedzą za zbezczeszczenie zwłok

Matka i ojciec noworodka, którego ciało znaleziono w śmietniku przy ul. Maratońskiej w Łodzi, zostali zatrzymani przez policję. Zwłoki ujawniono w styczniu 2022 r., ale 33-latka i 26-latek trafili w ręce mundurowych, na terenie powiatu pabianickiego, w tym tygodniu - kobietę ujęto w środę, 18 stycznia, a dzień później zatrzymano mężczyznę. Obydwoje nie usłyszeli jednak żadnego zrzutu związanego ze śmiercią dziecka, tylko odpowiedzą za zbezczeszczenie jego zwłok. Dlaczego? Jak się okazuje, maluszek urodził się martwy, co potwierdzili biegli, ale niemożliwe było wskazanie przyczyny jego zgonu.

- 33-latka przyznała, że noworodek przyszedł na świat w 8. miesiącu ciąży, choć ona nie chodziła w tym czasie do lekarza. Po po porodzie ojciec dziecka zawinął jego ciało w folię i wyrzucił do śmietnika - mówi Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Za zbezczeszczenie zwłok rodzicom dziecka grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kobieta odpowie dodatkowo za posiadanie marihuany, którą znaleziono przy niej w czasie zatrzymania.

Sonda
Czy oddalibyście swoje ciało po śmierci na cele naukowe lub medyczne?
Szokujący incydent w Piasecznie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają