Morderstwo w parku na Zdrowiu w Łodzi. Policja szuka tych mężczyzn

i

Autor: Dariusz Kucharski

Morderstwo w parku na Zdrowiu w Łodzi. Policja szuka tych mężczyzn [FILM, FOTO]

2021-07-02 9:21

Wyszła jedynie na spacer z psem, do domu już nie wróciła. Po kilku godzinach jej ciało przykryte stertą liści odnaleziono w jednym z parków. Policjanci z Łodzi już siódmy miesiąc szukają mordercy Małgorzaty W. (57 l.), nauczycielki jednej ze szkół podstawowych w tym mieście. Na razie bezskutecznie. Teraz apelują o zgłaszanie się świadków, których wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu.

Do tej okrutnej zbrodni doszło w piątek, 4 grudnia 2020 roku. Około godziny 18 pani Małgosia zabrała swojego psa rasy beagle na spacer i poszła z nim do oddalonego 2 kilometry od rodzinnego domu Parku na Zdrowiu. Półtorej godziny później przypadkowi przechodnie zauważyli błąkającego się samotnie jej czworonoga. Zwierzę miało wszczepionego chipa, dlatego udało się dotrzeć do jego miejsca zamieszkania. Mąż kobiety, Arkadiusz W. był mocno zaskoczony. Natychmiast zgłosił zaginięcie swojej żony.

BEZ PRZEŁOMU

Po kilku godzinach, w nocy z piątku na sobotę, jej ciało zostało odnalezione w parku. Było przykryte liśćmi. Śledczy nie mieli wątpliwości, że doszło do zabójstwa z pobudek seksualnych. Na miejscu zbrodni przez wiele godzin pracowali policjanci zbierając wszelkie możliwe ślady. Niestety mordercy nie udało się dotychczas wytypować. Z Niemiec sprowadzono nawet specjalnie wyszkolonego psa, który jest w stanie podjąć trop po trzech miesiącach od zdarzenia. Ale i to nie przyniosło przełomu w śledztwie, które prowadzi Prokuratura Regionalna w Łodzi.

Morderstwo w Parku na Zdrowiu. Policja szuka świadków

Dziś (2.07) policjanci za pośrednictwem mediów zaapelowali o pomoc w dotarciu do osób zarejestrowanych przez kamery monitoringu, które w grudnia przebywały w parku lub jego okolicach i mogą mieć istotne dla śledztwa informacje. Policjanci zapewniają anonimowość. Jeśli jesteś osobą, której wizerunek prezentujemy poniżej albo znasz tę osobę, skontaktuj się z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym KWP w Łodzi pod numerem telefonu 47 841 21 06 w godz. od 8.00 do.16.00 lub całodobowo z Dyżurnym KWP w Łodzi pod nr tel. 47 841 22 57.

Mężczyzna widoczny na zdjęciu poniżej poruszał się 04/12/2020 r. około godz. 19:00 ul. Krakowska, Krzemieniecka w kierunku ul. Retkińskiej. Jest krępej budowy ciała, posiada zarost na twarzy, ubrany był w ciemną kurtkę oraz spodnie, buty typu sportowego oraz ciemną czapkę z jasnym kwadratowym emblematem na przodzie. Poruszał się w charakterystyczny sposób.

Morderstwo w parku na Zdrowiu w Łodzi. Policja szuka tych mężczyzn

i

Autor: Policja

Kolejny mężczyzna w godz. 18:27-19:45 zaparkował pojazd marki Opel Astra II Combi koloru granatowego (nieczytelne numery rejestracyjne) na parkingu przy parku na Zdrowiu od strony ul. Srebrzyńskiej na wysokości bloków przy ul. Praussa, a następnie wszedł na teren parku. Ma on wysportowaną sylwetkę, ubrany  był w ciemną kurtkę, jasne spodnie, buty z białą podeszwą oraz ciemną czapkę z jasnym kwadratowym emblematem na przodzie. Ma on krótkie włosy, częściowo wygolone.

Morderstwo w parku na Zdrowiu w Łodzi. Policja szuka tych mężczyzn

i

Autor: Policja

Trzeci z mężczyzn około godz. 19:30 szedł ul. Krakowską od ul. Michałowicza w kierunku ul. Biegunowej. Był on ubrany w luźną, zimową kurtkę poprzecznie pikowaną z dużym kapturem, miał przewieszoną przez ramię saszetkę, na twarzy maseczką. Przemieszczał się dynamicznym krokiem.

Morderstwo w parku na Zdrowiu w Łodzi. Policja szuka tych mężczyzn

i

Autor: Dariusz Kucharski
Nasi Partnerzy polecają