Na autostradzie A1 TIR holował... TIR-a. Zrobił się ogromny korek, a POLICJANCI BYLI W SZOKU po tym, co odkryli

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Na autostradzie A1 TIR holował... TIR-a. Zrobił się ogromny korek, a POLICJANCI BYLI W SZOKU po tym, co odkryli

2021-03-26 11:30

Policjanci z łódzkiej drogówki, podczas patrolowania autostrady A1, w pewnym momencie spostrzegli tworzący się korek. Kiedy dotarli do jego początku, okazało się, że powodem są dwa TIR-y, z których jeden holował drugiego. To, co funkcjonariusze odkryli później, wprawiło ich w osłupienie.

W miniony czwartek (25 marca) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Łodzi około godz. 17:00 na autostradzie A 1 w kierunku Katowic zauważyli tworzący się korek. - Jadące przed nimi auta nagle zwalniały, lub zjeżdżały na pas zieleni. Mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby szybko poznać przyczynę tych niebezpiecznych manewrów. Wkrótce okazało się, że środkiem autostrady holują się dwa samochody ciężarowe, na widok których inni kierowcy nerwowo reagowali - opisuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

ZOBACZ TEŻ: Łódź. Całą zimę mieszkali w aucie, teraz ktoś je ZDEWASTOWAŁ. Ich historia PORAŻA

Lublin: Samochód wjechał w karetkę na sygnale

Funkcjonariusze natychmiast nakazali TIR-om zjazd z autostrady w bezpieczne, nie zagrażające innym uczestnikom ruchu miejsce. 34-latek siedzący za kierownicą dafa, wyjaśnił policjantom, że postanowił pomóc swojemu koledze i dlatego holował jego niesprawne renault. Natomiast 73-latek oświadczył mundurowym, że auto zostało zakupione za granicą i musi być przewiezione do Strykowa. Obaj mężczyźni zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu. Byli trzeźwi i posiadali niezbędne uprawnienia do kierowania tego rodzaju pojazdami. Kontroli poddano również dafa i renault.

CZYTAJ: ŁÓDŹ. Miał więcej szczęścia niż rozumu? Uratowała go operatorka monitoringu miejskiego! [FOTO]

- O ile kontrola dafa nie wykazała żadnych błędów, tak kontrola renault wprawiła w osłupienie mundurowych. Pojazd miał pękniętą szybę czołową, niesprawny układ kierowniczy, niesprawny układ hamulcowy. Dodatkowo na przyczepie przewożony był nieprawidłowo zabezpieczony silnik, z którego wyciekał olej, który wylewał się na jezdnię. Pomimo takich nieprawidłowości renault miał ważne badanie techniczne do września 2021 roku - opisuje sierż sztab. Jadwiga Czyż, oficer prasowy WRD KMP w Łodzi.

Obaj kierujący zostali ukarani mandatami karnymi. 34-latek za holowanie, pomimo zakazu na autostradzie, natomiast 73-latek za niezabezpieczenie w sposób prawidłowy przewożonego towaru. Ponadto kierowcy renault mundurowi zakazali dalszej jazdy tym pojazdem.

Sonda
Jaka powinna być kara za publiczną masturbację?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany