Na widok policji wyrzucił telefon przez okno! Handlarze narkotyków z Retkini zatrzymani

i

Autor: Pixabay.com Mężczyźni zostali zatrzymani na osiedlu Retkinia w Łodzi

Na widok policji wyrzucił telefon przez okno! Handlarze narkotyków z Retkini zatrzymani

2019-11-27 20:12

Sprawę prowadzą funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową i III Komisariatu KMP w Łodzi. W ich ręce wpadli dwaj handlarze narkotyków. Pierwszego zatrzymali w piątek na Retkini. 27-latek miał przy sobie torbę ze środkami psychoaktywnymi, które trzymał też w mieszkaniu. Godzinę później mundurowi przeszukiwali już samochód jego wspólnika - 29-letniego mężczyzny.

Policjanci śledzili 29-latka, jak jechał samochodem. Gdy zobaczył funkcjonariuszy, wyrzucił przez okno telefon, ale mundurowi znaleźli aparat. Z kolei w aucie zatrzymanego natrafili na dilerkę z białym proszkiem.

W mieszkaniach obu zatrzymanych policjanci zabezpieczyli narkotyki. Było to ponad 100 gramów amfetaminy i mefedronu oraz przeszło 70 tabletek ecstasy. Policjanci skonfiskowali poza tym kilkaset złotych, wagę elektroniczną i telefony komórkowe. Mężczyźni w przeszłości wielokrotnie łamali prawo i mieli bogatą kartotekę. Za posiadanie i wprowadzanie do obrotu środków odurzających grozi im teraz kara pozbawienia wolności do lat 8.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z III Komisariatu KMP w Łodzi.