Najbliższe lata trudne dla pasażerów MPK Łódź. Oto najważniejsze remonty [MAPA]

i

Autor: BE /archiwum /zdjęcie ilustracyjne

Najbliższe lata trudne dla pasażerów MPK Łódź. Oto najważniejsze remonty [MAPA]

2022-02-04 12:35

Łódzki magistrat zapowiada, że najbliższe dwa lata będą dla pasażerów komunikacji miejskiej trudne. A to za sprawą remontów, głównie infrastruktury tramwajowej. Szczegóły w materiale.

W tym roku czeka nas rozpoczęcie kolejnych ważnych remontów. W kolejny etap wchodzi przebudowa ul. Wojska Polskiego, a w przyszłym tygodniu startuje modernizacja ul. Północnej i Ogrodowej.

Już wiosną czekają nas następne dwie inwestycje w Śródmieściu, które znacząco wpłyną na podróże miejską komunikacją. To przebudowy pl. Wolności i ul. Legionów. Pierwsza rozpocznie się wcześniej i oznacza, że tramwaje zostaną zawieszone nie tylko na dawnym Rynku Nowego Miasta, ale także na ul. Nowomiejskiej. Z kolei rozpoczęcie remontu ul. Legionów oznacza, że tramwaje nie pojadą również ulicą Gdańską, której jedyny wlot od północy to właśnie ul. Legionów.

SKM testuje swoje nowe pociągi. Byliśmy w środku

- Możliwe, że jeszcze w marcu zobaczymy naprawianie podkładów na najbardziej zużytych odcinkach torowiska w ul. Aleksandrowskiej. Ale zobaczymy jedynie po zmroku, bo wykonawca ma prowadzić remont krótkimi odcinkami w nocy. Wszystko po to, aby rano tramwaj mógł normalnie kursować na Teofilów - zapowiada magistrat.

Inwestycje tramwajowe w Łodzi jesienią

Druga połowa roku nie oznacza spowolnienia w tramwajowych inwestycjach. Jesienią drogowcy mają wejść na dwa odcinki ul. Przybyszewskiego. Pierwszy to pl. Reymonta – ul. Kilińskiego, który właśnie jest projektowany. Drugi – od ul. Kilińskiego do al. Śmigłego-Rydza – projekt już ma i Zarząd Inwestycji Miejskich będzie niedługo szukał wykonawcy prac budowlanych.

Jesienią mamy także zobaczyć ekipy remontowe na al. Śmigłego-Rydza. W tym etapie zostanie przebudowany odcinek od ul. Przybyszewskiego do Dąbrowskiego, a pod koniec stycznia został ogłoszony przetarg na firmę, która do zmodernizuje.

Ponadto, jeszcze w tym roku rozpoczną się dwie ostatnie inwestycje: przebudowa ul. Konstantynowskiej między krańcówką na Zdrowiu a placem Wolności w Konstantynowie oraz remont ul. Telefonicznej od zajezdni do ul. Weselnej.

Plan remontów do 2028 roku

Większość rozpoczętych w tym roku inwestycji tramwajowych będzie kontynuowana w przyszłym. Dlatego na 2023 roku planowane jest dołożenie jednego tylko projektu: naprawy ul. Franciszkańskiej na odcinku od ul. Wojska Polskiego do Północnej.

Natomiast latach 2024–2028 czeka nas remont ulic Zielonej, Srebrzyńskiej, kolejnego odcinka Legionów oraz Konstantynowskiej od krańcówki na Zdrowiu do al. Włókniarzy. - Na ten pakiet inwestycji mamy już przyznane dofinansowanie z kolejnej perspektywy unijnej - dodaje łódzki magistrat.

Mapa remontów

i

Autor: UMŁ

Modernizację łódzkiej sieci tramwajowej zamkną remonty torowisk na ul. Warszawskiej i Rzgowskiej.

Sonda
Czy lubisz podróżować komunikacją miejską?