Gala Najmana w Wieluniu odwołana

i

Autor: kadr z gali VIP MMA, Tomasz Radzik/Super Express Gala Najmana w Wieluniu odwołana

Najman i Słowik załatwieni. Gali NIE BĘDZIE! To koniec!

2022-01-28 19:42

Gala MMA VIP 4 w Wieluniu jednak odwołana! Z ostatniej chwili: burmistrz Wielunia przyznał, że rosnące od dłuższego czasu napięcie wokół kontrowersyjnej gali przełożyło się na jego rezygnację z kontraktu z Marcinem Najmanem. Co się stało? Samorządowca nie ruszył Stanowski, skołowani wielunianie, ani twarde stanowisko wojewody? W piątek wyznał: "fala agresji, która przetacza się przez media społecznościowe, jest tak duża, że zagraża bezpieczeństwu mojej rodziny". Publikuje rozwiązanie umowy.

Wieluń rezygnuje! Marcin Najman i "Słowik" upokorzeni

[AKTUALIZACJA: 19.40]

Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa zrezygnował z kontraktu z Marcinem Najmanem! Gala MMA VIP 4 nie odbędzie się w Wieluniu. Jeszcze w piątek włodarz spekulacyjnie wyrażał się o swojej rezygnacji, ale właśnie opublikował oficjalne stanowisko: "po konsultacji z Panem Marcinem Najmanem podjęliśmy decyzję o rozwiązaniu umowy na wynajęcie hali WOSIR na organizację gali za porozumieniem stron".

Burmistrz Wielunia sprecyzował też powody swojej decyzji. Włodarz twierdzi, że napięta sytuacja zagrażała bezpieczeństwu jego rodziny. O szczegółach przeczytasz poniżej.

Co dalej? Czy kontrowersyjna gala promowana pruszkowskim "Słowikiem" odbędzie się w innym mieście? Marcin Najman nie skomentował na razie zwrotu akcji. O szczegółach kontrowersji przeczytasz poniżej.

To koniec?! Wieluń rezygnuje z MMA VIP 4?

Marcin Najman kilkanaście dni temu przedstawił Andrzeja Zielińskiego ps. "Słowik", byłego gangstera z mafii pruszkowskiej, jako bossa organizacji MMA-VIP. Oburzenie objęło całą Polskę, kolejne miasta rezygnowały z podjęcia współpracy biznesowej i wydzierżawienia swoich hal sportowych, a media społecznościowe grzmiały. Ostatecznie Najman znalazł samorząd chętny do współpracy - Wieluń, na czele z burmistrzem Pawłem Okrasą. Włodarz był nieugięty, odmawiał rozwiązania kontraktu mimo licznych sprzeciwów - na czele z tym Krzysztofa Stanowskiego, który udał się na wizytę do ratusza. Nic nie wskazywało na potencjalną zmianę stanowiska, aż do... piątkowego wieczora! Z ostatniej chwili: burmistrz Wielunia jednak rezygnuje?!

- Sprawa może być rozwiązana jeszcze w piątek wieczorem z korzyścią dla wszystkich stron - powiedział w rozmowie z PAP Okrasa. Stabilna, wydawałoby się, umowa z Najmanem zawisła na włosku! - Nie wykluczam rozwiązania umowy z organizatorami gali MMA w Wieluniu - dodał. Nie ukrywał, że zmiana decyzji ma związek z bezpieczeństwem jego rodziny i dobrem miasta.

Polecamy: Wielka awantura wokół gali Najmana MMA VIP w Kielcach. Znamy stawki! "Śmieszna kwota"

Taxi Złotówa po walce z Najmanem. MMA VIP | Koloseum

Ostateczna porażka Najmana i "Słowika". Burmistrz Wielunia boi się o rodzinę

Paweł Okrasa podkreślił, że na jego decyzję wpływ miał głównie... hejt. Jak twierdzi, przytłaczająca fala agresji zagraża bezpieczeństwu jego rodziny.

Zobacz koniecznie: Wojna Stanowskiego z Najmanem. Gorąca konfrontacja w Wieluniu

Niestety w tej chwili fala agresji, która przetacza się przez media społecznościowe, jest tak duża, że zagraża bezpieczeństwu mojej rodziny

Przypomnijmy, że od kiedy Marcin Najman usadził na tronie byłego gangstera, szefa mafii pruszkowskiej, Andrzeja Zielińskiego ps. "Słowik", zorganizowanie gali - pierwotnie przewidzianej na halę w Kielcach - stało się... skomplikowane. Pierwszoplanową role odegrał tu Krzysztof Stanowiski z "Kanału Sportowego", oponując promowaniu takich osób jak "Słowik". Osobiście interweniował w ratuszu, przeprowadzając rozmowę z włodarzem. Ten nie odpuszczał, tłumacząc wszystko swoim "wolnościowym podejściem". Jeżeli ktoś odsiedział swój wyrok, zasługuje na normalne życie - brzmiała narracja. Jeszcze w piątek do wszystkiego odniósł się wojewoda łódzki - Tobiasz Bocheński. Opublikował ostateczne upomnienie, w którym przestrzega, że jeżeli burmistrz nie wycofa się z kontraktu na wynajem hali, podejmie kroki "konstytucyjnego nadzoru prawnego wojewody nad samorządem". Ale wcześniej podobne stanowisko zajęli radni, głosując przeciw zorganizowaniu gali. 

Kim jest Andrzej Zieliński? Słynny mafijny "Słowik": Kulisy przestępczej kariery SŁOWIKA: Kim jest Andrzej Z., szef mafii pruszkowskiej? [GALERIA]

Sonda
Czy współpraca Najmana ze Słowikiem powinna być dozwolona?
Nasi Partnerzy polecają