Narkotykowy biznes braci. Policja z Wieruszowa przejęła ponad kilogram narkotyków

i

Autor: materiały prasowe Narkotykowy biznes braci. Policja z Wieruszowa przejęła ponad kilogram narkotyków

Narkotykowy biznes braci. Policja z Wieruszowa przejęła ponad kilogram narkotyków

2021-01-24 9:41

Ponad kilogram różnego rodzaju narkotyków zabezpieczyli policjanci z Wieruszowa (Łódzkie) u dwóch mieszkańców swojej gminy. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi do 10 lat więzienia. Decyzją sądu jeden z podejrzanych został aresztowany na 3 miesiące.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego wieruszowskiej komendy, pracując nad ujawnianiem i zatrzymaniem osób, które posiadają i zajmują się dystrybucją środków odurzających, objęli kilka dni temu obserwacją miejsce postoju osobowego opla. - Podczas przeszukania pojazdu i siedzącego w nim 26-letniego mieszkańca gminy Wieruszów ujawniono tabletki ekstazy, co dało podstawy do zatrzymania mężczyzny. Podejrzany usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia - przekazał w niedzielę asp. sztab. Damian Pawlak z powiatowej komendy w Wieruszowie.

Jeszcze tego samego dnia policjanci przeszukali mieszkanie zajmowane przez 34-letniego brata zatrzymanego. Odnaleźli tam znaczną ilość amfetaminy, marihuany i tabletek ekstazy. Drugi z braci również został zatrzymany. Zebrane w sprawie dowody pozwoliły na postawienie mu kilkunastu zarzutów udzielania i posiadania znacznej ilości substancji odurzających, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad kilogram narkotyków. Jak twierdzi policja, sprawa ma charakter rozwojowy.(PAP)

Morderstwo w Zdziechowicach na Podkarpaciu
Nasi Partnerzy polecają