Nastoletni Bonie i Clyde zatrzymani w Manufakturze. Kradli i... fałszowali pieniądze

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Takmeomeo /zdjęcie ilustracyjne

Nastoletni Bonie i Clyde zatrzymani w Manufakturze. Kradli i... fałszowali pieniądze

2021-09-29 8:31

Pracownicy ochrony łódzkiej Manufaktury zatrzymali dwoje nastolatków. Jak się okazało, 17-latka i 19-latek mieli przy sobie kradzione rzeczy, a w aucie... sfałszowane pieniądze.

Jak podaje policja, do zdarzenia doszło kilka dni temu w centrum handlowym przy ulicy Karskiego w Łodzi. Pracownicy ochrony zwrócili uwagę na dwoje młodych ludzi odwiedzających markowe sklepy. Ich zachowanie budziło podejrzenia, wkrótce okazało się, że nie były one bezpodstawne. Przy ujętych nastolatkach zabezpieczyli skradzioną odzież o wartości przekraczającej 1700 złotych. Wezwani na miejsce policjanci ustalili, że 19-latek wraz z 17-letnią koleżanką z podłódzkiej miejscowości przyjechali do Łodzi samochodem. Mundurowi postanowili niezwłocznie sprawdzić czy i w volkswagenie nie znajdują się przedmioty pochodzące z przestępstwa. W trakcie czynności, przeszukujący pojazd funkcjonariusze natrafili na plik fałszywych banknotów, które ukryte były w schowku.

Rzucił się z nożem na policjantów. Grozi mu 10 lat więzienia

"19-latek przyznał, że znalezione 800 złotych należą do niego. Nie były to jedyne fałszywki, kolejne policjanci znaleźli w jego miejscu zamieszkania. Jak ustalono, nastolatek po ściągnięciu plików, wydrukował kartki do złudzenia przypominające banknoty w różnych nominałach. Część z nich sam wyciął przy pomocy nożyczek a w części zlecił ich wycięcie 17-latce" - opisuje policja.

Teraz oboje odpowiedzą za kradzież, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 19-latek usłyszał zarzuty fałszowania pieniędzy, co zagrożone jest karą do 25 lat za kratkami.