Nie do wiary! Żeby uniknąć kary PODAWAŁ SIĘ ZA SWOJEGO BRATA! Grozi mu nawet 5 lat więzienia

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. MabelAmber /Policja

Nie do wiary! Żeby uniknąć kary PODAWAŁ SIĘ ZA SWOJEGO BRATA! Grozi mu nawet 5 lat więzienia

2021-03-02 9:24

Zduńskowolscy funkcjonariusze zatrzymali 43-latka, który kierował samochodem "na podwójnym gazie". Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie i posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Aby uniknąć odpowiedzialności, podał policjantom dane swojego brata.

Zdarzenie miało miejsce w miniony weekend. W sobotę (27.02) około godziny 22:00 przy ulicy Słowackiego policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej osobowego fiata. - Funkcjonariusze wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. Gdy sprawdzili jego stan trzeźwości, okazało się, że miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentów potwierdzających jego tożsamość. Podał stróżom prawa dane swojego brata, myśląc, że uniknie w ten sposób odpowiedzialności karnej. Oczywiście policjanci nie dali się zwieść kłamstwom i szybko ustalili faktyczną tożsamość zatrzymanego oraz powód takiego zachowania. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie informacyjnym okazało się, że to nie pierwsza alkoholowa wpadka tego kierowcy - podaje policja.

CZYTAJ TEŻ: Konstantynów Łódzki: mają zaledwie 19 i 23 lata, a mogą PÓJŚĆ ZA KRATKI NAWET NA 10 LAT!

Wózkiem inwalidzkim jechała po S5! 38-latka mogła stracić życie

43-letni zduńskowolanin posiadał już czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kierujący za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Usłyszał zarzuty jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości, złamania sądowego zakazu kierowania pojazdami. Odpowie również za posłużenie się tożsamością brata. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia.

ZOBACZ TEŻ: ŁÓDŹ. Ratownicy po powrocie do karetki zastali TO i... ZAŁAMALI RĘCE. Post z tym zdjęciem szybko OBIEGA INTERNET [FOTO]

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany