Koszmarny wypadek w Łódzkiem

Nie ustąpił pierwszeństwa, zabił 32-latka. Horror na skrzyżowaniu w Kurzjamie [zdjęcia]

2022-09-02 17:07

Tragiczny wypadek w miejscowości Kurzjama (1.09) pod Łęczycą. Na skrzyżowaniu dróg powiatowych zderzyły się dwa auta osobowe. Nie żyje pasażer jednego z samochodów. Do szpitala trafiła 26-latka.

Kurzjama. Śmiertelny wypadek na skrzyżowaniu (1.09)

Wypadek w Kurzjamie (1.09) miał miejsce po godzinie 13:00 na skrzyżowaniu dróg powiatowych. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 23-letni kierowca skody jadąc z Grabowa nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej samochodem peugeot, która jechała w kierunku Kłodawy. "26-latka z obrażeniami ciała została przetransportowana lotniczym pogotowiem do jednego z łódzkich szpitali. W wypadku zginął 32-letni mężczyzna, który z nią podróżował" - podaje asp.szt. Mariusz Kowalski z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy.

ZOBACZ TEŻ: Łódzkie: Samochód potrącił dwie rowerzystki. Jedna z kobiet nie żyje

Kierujący pojazdami, mieszkaniec województwa zachodnio-pomorskiego i mieszkanka powiatu kolskiego byli trzeźwi.

Na miejscu pracowały wszystkie służby ratunkowe. Policjanci prowadzili oględziny z udziałem prokuratora oraz biegłego z zakresu techniki samochodowej i ruchu drogowego. Okoliczności tego wypadku wyjaśni postępowanie prowadzone pod nadzorem prokuratury.

Zdjęcia z wypadku:

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby nie jeździli na pamięć i stosowali się do oznakowania dróg i bacznie obserwowali innych uczestników ruchu, kierując się zasadą ograniczonego zaufania. "Pamiętajmy, bezpieczeństwo na drogach zależny od nas samych" - przypomina policja.

Takimi maszynami policjanci będą ścigać piratów drogowych! 30 motocykli BMW dla drogówki
Sonda
Czy byłeś/aś kiedyś świadkiem wypadku?