Niebezpiecznie w regionie łódzkim! Alarm meteo dla większości powiatów

i

Autor: BE /archiwum /zdjęcie ilustracyjne

Niebezpiecznie w regionie łódzkim! Alarm meteo dla większości powiatów

2022-01-14 9:04

W piątek (14 stycznia) od wczesnego poranka w większości powiatów województwa łódzkiego wieje silny i porywisty wiatr, który około południa może osiągać w porywach do 80 km/h. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat o żółtym alercie.

"Na przeważającym obszarze województwa łódzkiego wieje silny i porywisty zachodni wiatr, osiągający dotychczas w porywach do 60-65 km/h. Do godzin okołopołudniowych wiatr może osiągać w porywach do 80 km/h. Po południu wiatr powinien zacząć słabnąć, zmieniając kierunek na północno-zachodni" - przekazał PAP w piątek dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) Lech Buchert.

CZYTAJ TEŻ: Koszmar w sylwestrową noc! Chciały dolać paliwa do biokominka, obie zginęły

Ostrzeżenie dotyczy powiatów: bełchatowskiego, brzezińskiego, kutnowskiego, łaskiego, łęczyckiego, łowickiego, łódzkiego wschodniego, Łodzi, opoczyńskiego, pabianickiego, piotrkowskiego i Piotrkowa Trybunalskiego, poddębickiego, rawskiego, sieradzkiego, skierniewickiego i Skierniewic, tomaszowskiego, zduńskowolskiego, zgierskiego.

Suwałki. Strażacy uratowali niemowlę, które miało problemy z oddychaniem

Numery, które mogą się przydać w sytuacji kryzysowej!

Silny wiatr, ulewy, burze - takie sytuacja pogodowa niosą za sobą niebezpieczeństwa. Podajemy zatem telefony do służb, które są w gotowości w przypadku: zerwania linii energetycznych (PGE), silnych opadów śniegu (WGK), połamanych drzew i konarów blokujących drogi (PSP), uszkodzonych drzew w parkach i na zieleńcach (ZZM) oraz innych niebezpiecznych zdarzeń (policja, Straż Pożarna, WZKiB).

  1. Policja i Straż Pożarna - tel. alarmowe 998, 997, 112
  2. Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Łodzi - (42) 638 49 49
  3. Wydział Gospodarki Komunalnej UMŁ - (42) 638 54 53 oraz 638 49 22
  4. Zarząd Zieleni Miejskiej - (42) 632 13 83
  5. PGE - 991
Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany