Niebezpiecznie w regionie łódzkim! Alarm meteo dla większości powiatów

2022-01-14 9:04
Niebezpiecznie w regionie łódzkim! Alarm meteo dla większości powiatów
Autor: BE /archiwum /zdjęcie ilustracyjne

W piątek (14 stycznia) od wczesnego poranka w większości powiatów województwa łódzkiego wieje silny i porywisty wiatr, który około południa może osiągać w porywach do 80 km/h. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat o żółtym alercie.

"Na przeważającym obszarze województwa łódzkiego wieje silny i porywisty zachodni wiatr, osiągający dotychczas w porywach do 60-65 km/h. Do godzin okołopołudniowych wiatr może osiągać w porywach do 80 km/h. Po południu wiatr powinien zacząć słabnąć, zmieniając kierunek na północno-zachodni" - przekazał PAP w piątek dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) Lech Buchert.

CZYTAJ TEŻ: Koszmar w sylwestrową noc! Chciały dolać paliwa do biokominka, obie zginęły

Ostrzeżenie dotyczy powiatów: bełchatowskiego, brzezińskiego, kutnowskiego, łaskiego, łęczyckiego, łowickiego, łódzkiego wschodniego, Łodzi, opoczyńskiego, pabianickiego, piotrkowskiego i Piotrkowa Trybunalskiego, poddębickiego, rawskiego, sieradzkiego, skierniewickiego i Skierniewic, tomaszowskiego, zduńskowolskiego, zgierskiego.

Suwałki. Strażacy uratowali niemowlę, które miało problemy z oddychaniem

Numery, które mogą się przydać w sytuacji kryzysowej!

Silny wiatr, ulewy, burze - takie sytuacja pogodowa niosą za sobą niebezpieczeństwa. Podajemy zatem telefony do służb, które są w gotowości w przypadku: zerwania linii energetycznych (PGE), silnych opadów śniegu (WGK), połamanych drzew i konarów blokujących drogi (PSP), uszkodzonych drzew w parkach i na zieleńcach (ZZM) oraz innych niebezpiecznych zdarzeń (policja, Straż Pożarna, WZKiB).

  1. Policja i Straż Pożarna - tel. alarmowe 998, 997, 112
  2. Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Łodzi - (42) 638 49 49
  3. Wydział Gospodarki Komunalnej UMŁ - (42) 638 54 53 oraz 638 49 22
  4. Zarząd Zieleni Miejskiej - (42) 632 13 83
  5. PGE - 991
Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE