Łodzianka postanowiła ukraść pierwszy milion. Oto, jak to zrobiła!

2022-01-14 7:44
Łodzianka postanowiła ukraść pierwszy milion. Oto, jak to zrobiła!
Autor: pixabay.com, CC0 fot. _Alicja_ /zdjęcie ilustracyjne

Łódzka policja zatrzymała 30-latkę, która wyłudziła od ludzi kwotę nawet miliona złotych. Swój "biznes" prowadziła od maja 2020 roku. Policja opisuje, jak wyglądał cały proceder. Kobiecie grozi teraz kara do 8 lat więzienia.

Policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością z komendy wojewódzkiej w Łodzi, od pewnego czasu wspólnie prokuraturą prowadzili czynności związane z oszustwami przy sprzedaży internetowej. "W tym konkretnym postępowaniu zebrany materiał wskazuje na to, że 29-letnia mieszkanka Łodzi w okresie od maja 2020 do stycznia 2022 roku, zakładając w sieci fałszywe sklepy, doprowadziła do niekorzystnego rozporządzenia mieniem kilka tysięcy osób z terenu całego kraju wyłudzając kwotę nawet miliona złotych" - podaje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi. Kobieta, na portalach aukcyjnych dawała ogłoszenia oferujące do sprzedaży głównie telefony i konsole do gier, których nie miała. "Generowała etykiety przewozowe i wysyłała puste koperty jedynie ze ścinkami papieru. Potwierdzenie w systemie odbioru powodowało niestety przelanie środków wpłaconych przez kupującego na rachunek wskazany przez oszustkę" - opisuje policja.

CZYTAJ TEŻ: Dzięki sąsiadowi złodziej wyszedł z mieszkania w kajdankach. Akcja policji na jednym z łódzkich osiedli

Uderzyła w nissana i zwiała. Później wróciła, bo zapomniała o jednej rzeczy

Kobieta pozyskiwała rachunki bankowe przez wystawianie ogłoszeń o możliwości udzielenia pożyczek. Zainteresowanym polecała założenie rachunków bankowych i przesłanie danych niezbędnych do korzystania z nich. Ponad 100 kont wykorzystywała w celu przyjęcia i ukrycia wyłudzonych przy sprzedaży pieniędzy.

10 stycznia 2022 roku łódzcy policjanci zatrzymali 29-latke podejrzaną o liczne oszustwa. Przeszukali jej miejsce pobytu oraz kilka leasingowanych przez nią aut. Zabezpieczyli nośniki elektroniczne oraz gotówkę i zapiski związane z przestępczą działalnością. Śledczy ustalili także kilka wykorzystywanych do procederu kont i wystąpili o blokadę znajdujących się na nich środków. Zostaną zabezpieczone na poczet grożącej kary.

Kobieta usłyszała już zarzuty dotyczące wstępnie 20 pokrzywdzonych, od których wyłudziła 48 tysięcy złotych. Trwa ustalanie i docieranie do wszystkich ofiar. Za oszustwo grozi kara do 8 lat więzienia. Jak mówi policja, sprawa jest rozwojowa.

Sonda
Czy zostałeś kiedyś oszukany przez Internet?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE