Boa Mistura w swojej twórczości wykorzystuje zazwyczaj bardzo żywiołowe, wyraziste, ciepłe kolory

i

Autor: Nella Krysztofowicz, Radio ESKA Boa Mistura w swojej twórczości wykorzystuje zazwyczaj bardzo żywiołowe, wyraziste, ciepłe kolory

Nowy mural w Łodzi powstaje na... apartamentowcu [WIDEO]: Malowidło inspirowane jest książką Kosińskiego

2016-04-11 18:30

W Łodzi powstaje kolejny mural. Tworzą go artyści z hiszpańskiej grupy Boa Mistura. Tym razem malowidło nie powstaje na kamienicy, lecz na apartamentowcu. A inspirowane jest... książką.

Na wielkiej ścianie przy ul. Skłodowskiej-Curie 26 trwają prace nad nowym muralem. Tym razem malowidło nie powstaje na kamienicy, lecz na apartamentowcu. Autorami są hiszpańscy artyści z grupy Boa Mistra. Projekt muralu będzie eksponował frazę "Życie jest stanem umysłu", która pochodzi z książki pt. "Wystarczy być" napisanej przez Jerzego Kosińskiego w 1971 roku.

Zobacz też: Łódź hipsterem miast: ZOBACZ najdziwniejsze zdjęcia Łodzi z Instagrama [GALERIA ZDJĘĆ]

Boa Mistura teraz również w Łodzi

Boa Mistura to multidyscyplinarna grupa architektów, grafików i ilustratorów z Madrytu, tworząca murale i instalacje artystyczne na całym świecie. W przestrzeni miejskiej działają od 2001 roku, a ich realizacje można spotkać w takich państwach jak: Kolumbia, Indie, Kuba, Meksyk, Brazylia, Włochy, Niemcy, Francja, Hiszpania, Norwegia, Wielka Brytania, Serbia.

Przed takim wyzwaniem stanęli przyjeżdżając do Łodzi:

This wall it's HUUGEEE!Opublikowany przez BoaMistura na 8 kwietnia 2016

Więcej o nowym muralu w materiale reporterki Radia ESKA Nelli Krysztofowicz, posłuchajcie:

Jak opisuje Michał Bieżyński, kurator ds. sztuki w przestrzeni miejskiej z ramienia Łódzkiego Centrum Wydarzeń, Boa Mistura w swojej twórczości wykorzystuje zazwyczaj bardzo żywiołowe, wyraziste, ciepłe kolory. - Ich prace cechuje przede wszystkim różnorodność, ale na ścianach najczęściej łączą kolorowe formy graficzne, z czytelną, przejrzystą typografią. Działania w przestrzeni miejskiej starają się zazwyczaj osadzać w określonych kontekstach, odwołując się do lokalnych symboli, motywów i historii związanych z tożsamością danego miejsca - mówi Bieżyński.

Prace nad muralem potrwają do 19 kwietnia.

Prace nad muralem w toku. Artystów podglądała Nella Krysztofowicz:

Nowy muralNowy mural w #Łódź powstaje na... apartamentowcu. Inspirowany jest książką :) Więcej: http://lodz.eska.pl/poznaj-miasto/nowy-mural-w-lodzi-powstaje-na-apartamentowcu-wideo-malowidlo-inspirowane-jest-ksiazka-kosinskiego/149217

Opublikowany przez ESKA INFO Łódź na 11 kwietnia 2016
Nasi Partnerzy polecają