Ogłoszono NOWE POŁĄCZENIE z łódzkiego lotniska! Dokąd można będzie polecieć z Łodzi w wakacje?

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. RyanMcGuire

Ogłoszono NOWE POŁĄCZENIE z łódzkiego lotniska! Dokąd można będzie polecieć z Łodzi w wakacje?

2021-03-18 12:00

Dobra wiadomość, zwłaszcza dla łodzian i mieszkańców naszego regionu, którzy marzą już o wakacjach za granicą. Dyrekcja Portu Lotniczego im. Reymonta w Łodzi poinformowała dziś (18 marca) o nowym połączeniu, które ruszy już od 29 czerwca 2021 r.

Z Portu Lotniczego im. Reymonta w Łodzi od 29 czerwca będzie można latać do bułgarskiej Warny. Regularne połączenie otworzy linia lotnicza Voyage Air - przekazała w czwartek dyrekcja lotniska. Jak dowiedziała się PAP, uruchomienie połączenia lotniczego Łódź-Warna miało się pierwotnie odbyć już w ubiegłym roku. Plany te nie zostały zrealizowane z powodu pandemii koronawirusa.

CZYTAJ TEŻ: "Je***ć biedę!" Tak Miasto promuje Kartę Łodzianina! Oburzeni? [WIDEO]

"W zeszłym roku bardzo chcieliśmy uruchomić ten kierunek z Voyage Air, ale nie pozwoliła nam sytuacja pandemiczna. Byliśmy w kontakcie z przewoźnikiem i zdecydowaliśmy się wrócić do pomysłu w tym roku. Wielu ekspertów twierdzi, że czerwiec może być przełomowy w walce z pandemią i stąd nasza decyzja, żeby wystartować z tym kierunkiem w ostatni wtorek czerwca" - podkreślił kierownik działu rozwoju połączeń i biznesu Portu Lotniczego Łódź Robert Makowski.

Eurowizja 2021 - Te piosenki mogą wygrać konkurs

Linia Voyage Air będzie realizować połączenie samolotami Boeing 737-500, które zabierają na pokład 126 pasażerów. Loty z Łodzi będą się odbywać raz w tygodniu, we wtorki.

Jak przekazała dyrekcja lotniska, nie będzie to jedyna możliwość spędzenia wakacji w Bułgarii z wylotem z Łodzi. Oprócz regularnego połączenia do Warny można będzie wybrać się do Bułgarii wakacyjnym czarterem. Pakiety obejmujące przelot, hotel, wyżywienie, ubezpieczenia i opiekę pilota mają w swojej ofercie wszystkie biura podróży w Łodzi i w regionie.

ZOBACZ TEŻ: Koronawirus w Łodzi. Od 20 marca NOWE OBOSTRZENIA! Co zamknięte?

"Uruchomienie regularnego połączenia z Warną uzupełnia naszą ofertę czarterową. Daje to możliwość spędzenia urlopu zarówno w formie zorganizowanej przez touroperatora, jak i na własną rękę. Wiemy, że Bułgaria cieszy się ciągle dużą popularnością wśród naszych pasażerów. To ulubione miejsce wypoczynku seniorów, którzy do czerwca będą zaszczepieni, co ułatwi decyzję o wakacyjnym wyjeździe" – zaznaczył dyrektor handlowy łódzkiego lotniska Artur Fraj.

Voyage Air to trzeci nowy przewoźnik, jaki pojawił się w tym roku na łódzkim lotnisku. Wcześniej uruchomienie nowych połączeń na Ukrainę (do Kijowa i Lwowa) oraz do Włoch (do Forli i Trapani na Sycylii) ogłosiły linie SkyUp i Lumiwings.

Znajomość tych pojęć to w XXI wieku wręcz obowiązek! Ogarniasz chociaż połowę?

Pytanie 1 z 15
Określenie "vaping" oznacza...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany