Ogromny pożar na Okopowej w Łodzi. Dogaszanie ognia w składzie makulatury trwa od kilku godzin [FOTO]

i

Autor: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi

Ogromny pożar na Okopowej w Łodzi. Dogaszanie ognia w składzie makulatury trwa od kilku godzin [FOTO]

2022-02-24 10:07

Pożar w składzie makulatury przy ul. Okopowej na łódzkich Bałutach wybuchł w środę (23.02.2022 r.) późnym wieczorem. Jak informuje straż pożarna, wciąż trwa dogaszanie. Na szczęście nie ma ofiar ani rannych.

Trwa gaszenie makulatury w hali magazynu przy ul. Okopowej w Łodzi. Ogień pojawił się w środę (23.02.2022 r.) późnym wieczorem. Zapaliła się makulatura. Na miejsce skierowano 15 zespołów gaśniczych, w sumie 50 strażaków. "Teraz pracujących w nocy zastępują ich koledzy. Jeszcze rano byliśmy w połowie akcji gaśniczej. Dogaszamy makulaturę sprasowaną w belach. Tlący się papier trzeba po prostu przerzucić i dokładnie przelać wodą" - relacjonował mł. kpt. Łukasz Górczyński, rzecznik straży pożarnej w Łodzi. "Wymaga to czasu" - podkreślił.

Policyjny pościg za kierowcą passata na krajowej 16

"W środę późnym wieczorem dostaliśmy zgłoszenie o palącej się hali magazynowej przy Okopowej w Łodzi. Okazało się, że w hali o wymiarach 70 na 40 metrów jest skład makulatury. Pożarem objęty był obszar o wymiarach mniej więcej 30 na 30 metrów" - poinformował rzecznik straży pożarnej w Łodzi.

"Hala się nie spaliła, ogień nie objął jej drugiej części, dachu ani okolicznych budynków" - podał. "Nie wydaje się, aby był problem z dalszym użytkowaniem hali" - zaznaczył.

Nie ma ofiar ani rannych.

Sonda
Czy wiesz, jak należy postępować w czasie pożaru?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany