Nielegalny zrzut ścieków w centrum Łodzi. Odkryto niebezpieczną chemię w kanalizacji

i

Autor: UMŁ

Nielegalny zrzut ścieków w centrum Łodzi. Odkryto niebezpieczną chemię w kanalizacji

2022-02-24 9:34

Substancje oleiste i płynne, najpewniej chemicznego pochodzenia, trafiły do miejskiej sieci kanalizacyjnej w centrum Łodzi. Pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji zlokalizowali w śródmieściu rurę, którą najpewniej odprowadzano do kanałów niebezpieczne substancje.

Od kilku miesięcy mieszkańcy centrum Łodzi skarżyli się na wydobywające się z kanalizacji chemiczne zapachy, na które narzekali nie tylko lokatorzy mieszkań, ale pacjenci i personel szpitala, pracownicy biurowców i działających w centrum miasta instytucjach. Od października 2021 r. numer alarmowy ZWiK przyjął w związku z tym kilkanaście zgłoszeń. Awaryjne wietrzenie i czyszczenie kanałów nie dawało żadnych efektów.

PRZECZYTAJ TEŻ: Łódź. Przy zajezdni Chocianowice wybiło... źródło [WIDEO]

Przerażające doniesienia z polskiej granicy

Chemiczne ścieki z kamienicy w centrum Łodzi

Pracownicy Pogotowia Kanalizacyjnego przeszukali kilometry śródmiejskich kanałów, sprawdzili setki studni kanalizacyjnych i przyłączy do budynków. Dzięki tym poszukiwaniom wytypowano budynek, z którego przypuszczalnie odprowadzano ścieki przekraczające dopuszczalne normy. Po otwarciu pokrywy studni rewizyjnej na przyłączu kanalizacyjnym czuć było silny odór substancji chemicznych. Dno studni oraz przebiegający nieopodal w ulicy kanał miejski wypełnione były oleistą substancją, prawdopodobnie ropopochodną. Na miejsce wezwano strażaków z oddziału ratownictwa chemicznego oraz policję. Pobrano ponadto próbki do badań laboratoryjnych. Zapadła decyzja o zakorkowaniu przyłącza w celu usunięcia z kolektora substancji oleistych i ich utylizacji.

Nielegalny zrzut ścieków w centrum Łodzi. Odkryto niebezpieczną chemię w kanalizacji

i

Autor: UMŁ

Dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja oraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?
Nasi Partnerzy polecają