Zwierzaki z łódzkiego schroniska potrzebują pomocy!

i

Autor: UMŁ

Zwierzaki z łódzkiego schroniska potrzebują pomocy!

2022-02-23 8:44

Schronisko w Łodzi organizuje zbiórkę koców i ręczników dla swoich podopiecznych. Zapasy tekstyliów zaczynają się kurczyć, dlatego schronisko apeluje do mieszkańców Łodzi o przynoszenie niepotrzebnych koców i ręczników.

– Wiemy, że podopieczni schroniska zawsze mogą liczyć na wsparcie mieszkańców Łodzi, dlatego z góry bardzo dziękujemy za każdy przekazany koc czy ręcznik – mówi Marta Olesińska, dyrektor Schroniska dla zwierząt w Łodzi.

Tekstylia (koce, ręczniki, prześcieradła, poszewki) używane są do wyściełania posłań psów przebywających w budynkach i zwierząt po operacjach przebywających w szpitalu. Wykładane są nimi także klatki kotów i szczeniaków. Materiałów tekstylnych (koców i poszew) nie wkłada się do bud, bo chłoną wodę i wilgoć. Z tekstyliów korzystają psy i koty przebywające jedynie w budynkach.

Pies Boguś żywą tarczą strzelniczą dla złych ludzi

Jak w czasie pandemii można przekazywać tekstylia?

Należy je położyć pod furtką główną schroniska. Pracownicy widzą wszystko na monitoringu i zabierają zostawione rzeczy na bieżąco. Nie trzeba się umawiać, ani zapowiadać. Dary można zostawiać przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

– Bardzo prosimy pamiętać, że nie przyjmujemy: kołder, poduszek, dywanów, materacy, odzieży, kożuchów, kurtek, gąbek – dodaje Marta Olesińska.

Schronisko apeluje do łódzkich firm, które produkują tekstylia. Być może i one będą w stanie wesprzeć zwierzaki.

Firmy zainteresowane wsparciem schroniska w sposób stały są proszone o zgłaszanie się pod adresem: schronisko.biuro@o2.pl. Szczegółowe informacje jak pomóc, można znaleźć także na stronie: www.schronisko.uml.lodz.pl.

Sonda
Czy pomagasz zwierzętom?
Nasi Partnerzy polecają