Ojczym 10-latka stracił przytomność i zaczął krwawić. Chłopiec uratował mu życie na A1!

i

Autor: SHUTTERSTOCK 10-letni Miłosz uratował życie swojemu ojczymowi, gdy na autostradzie A1 pod Łodzią doszło do wypadku, zdj. ilustracyjne

Mały bohater z Łódzkiego

Ojczym 10-latka stracił przytomność i zaczął krwawić. Chłopiec uratował mu życie na A1!

2023-02-07 12:31

10-letni Miłosz uratował życie swojemu ojczymowi, gdy na autostradzie A1 pod Łodzią doszło do wypadku, za co otrzyma teraz specjalne wyróżnienie. Auto, którym obaj podróżowali, wypadło z trasy i uderzyło w barierki. Siedzący za kierownicą mężczyzna stracił przytomność, a z jego ust zaczęła lecieć krew. Chłopiec nie spanikował i zadzwonił pod numer 112.

Ojczym 10-latka stracił przytomność i zaczął krwawić. Chłopiec uratował mu życie na A1

W najbliższy piątek, 10 lutego, 10-letni Miłosz otrzyma nagrodę wojewody łódzkiego za uratowanie życia swojemu ojczymowi. Jak informuje tvn24.pl, 16 grudnia ub.r. chłopiec podróżował razem z mężczyzną autostradą A1 pod Łodzią, bo obaj jechali odebrać ze szpitala dziadka 10-latka. Na drodze panowały trudne warunki pogodowe, bo było ślisko i padał śnieg - auto mieszkańców Radomska wypadło z trasy i uderzyło w barierki. Mężczyzna stracił przytomność, a z jego ust zaczęła cieknąć krew. Chłopiec utrzymał jednak nerwy na wodzy, zadzwonił pod numer 112 i przez kolejne prawie pół godziny wykonywał polecenia operatorki, który instruowała go, co ma robić.

- Wtedy bardzo ważne było, żeby udrażniał drogi oddechowe swojego taty. Od tego było uzależnione, to czy mężczyzna przeżyje i chłopiec cały czas to robił — obserwował tatę, rozmawiał ze mną i przyglądał się sytuacji na drodze. Był bardzo, bardzo opanowany. Ten chłopiec z pewnością jest bohaterem. On uratował tacie życie. Naprawdę jestem z niego dumna i myślę, że jego rodzice też powinni być dumni, bo widać jak dobrze go wychowali - mówi kobieta, którą cytuje tvn24.pl.

O numerze 112 dowiedział się w szkole w Radomsku

Jak powiedział mały bohater, o tym, że w sytuacjach zagrożenia należy dzwonić pod numer 112, dowiedział się, w 3. klasie podstawówki na zajęciach w szkole. Placówka nie kryje dumy z tego, co zrobił 10-latek.

- Uczeń naszej szkoły jest Bohaterem! Na co dzień nieśmiały, ale z ogromnym sercem ❤ Wie kiedy i jak opanować emocje, aby uratować komuś życie! Miłosz, uczeń klasy IVb, w piątek otrzyma nagrodę wojewody łódzkiego, z okazji Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego - informuje Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 w Radomsku na swoim profilu facebookowym.

Sonda
Co jeszcze można zrobić, by wypadków na polskich drogach było mniej?
Groby ofiar wypadku porsche na ekspresowej „ósemce”
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany