Będzie miał kłopoty

Opoczno: Autobus miejski wjechał do rowu. Kierowca był pijany!

2022-09-12 12:25

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca miejskiego autobusu, który wjechał do przydrożnego rowu. Pojazdem podróżowały dwie osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Spore kłopoty będzie miał jednak 62-letni kierowca, który za swoje nieodpowiedzialne zachowanie może trafić nawet za kratki.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy poranek. O godzinie 6:35, policjanci z Opoczna otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca autobusu miejskiego zasłabł i zatrzymał się na ulicy Piotrkowskiej. Na miejsce w trybie pilnym zostali skierowani policjanci oraz zespół ratownictwa medycznego i strażacy.

Czytaj też: Łódź: Nie żyje 17-latek porażony przez piorun w parku Poniatowskiego

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!

Po przybyciu służb na miejsce okazało się, że autobus nie zatrzymał się w pasie drogi, ale zjechał do przydrożnego rowu. Pojazdem podróżowały dwie osoby. Na szczęście nie odniosły obrażeń ciała. Kierowca autobusu, 62-letni mężczyzna, został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie.

- Urządzenie wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie - informuje asp. sztab. Barbara Stępień z KPP w Opocznie. - Mężczyzna trafił pod opiekę ratowników medycznych, którzy przetransportowali go do opoczyńskiego szpitala. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń ciała.

Czytaj też: Po pół roku zadźgał swojego współlokatora? 40-latek spod Kutna odpowie za zabójstwo

Kierowca autobusu, za spowodowanie kolizji drogowej został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. Policjanci zatrzymali mu także prawo jazdy. Dodatkowo 62-latek odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.Nieodpowiedzialny kierowca za popełnione przestępstwo drogowe poniesie konsekwencje przed sądem, który może skazać go na dwa lata pozbawienia wolności oraz orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

Każdy kierowca, który zostaje zatrzymany za jazdę po alkoholu, musi liczyć się z konsekwencjami finansowymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Czytaj też: Łask. Agresywny sąsiad zaatakował nożem Łukasza. „Chciał odebrać naszej córeczce ojca”

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?

Nawet MILION Polaków to alkoholicy?

Włącz podcast i posłuchaj o skali problemu!

Listen to "Milion osób w Polsce jest uzależnionych od alkoholu" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany