Zgroza! Zaatakował kobietę na rolkach i próbował zgwałcić!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. PIX1861 /Policja

Zgroza! Zaatakował kobietę na rolkach i próbował zgwałcić!

2021-08-04 13:19

Nawet 12 lat więzienia grozi 39-latkowi podejrzanemu o usiłowanie zgwałcenia. Mężczyzna zaatakował kobietę jadącą na rolkach na jednej z ulic Opoczna. Nagranie z monitoringu w tamtym miejscu było słabej jakości, ale mężczyznę, po jego charakterystycznym chodzie, rozpoznał naczelnik wydziału kryminalnego opoczyńskiej komendy.

Zdarzenie miało miejsce pod koniec lipca 2021 r. w Opocznie. Kobietę, jeżdżącą wieczorem na rolkach, zaatakował nieznany jej mężczyzna, który - jak wynika z opisu policji, próbował ją zgwałcić. Policja, przeglądając monitoring, trafiła na podejrzanego mężczyznę, jednak nagranie było słabej jakości, zarejestrował jedynie sylwetkę mężczyzny, jego ubiór i co było kluczowe w tej sprawie charakterystyczny sposób poruszania się sprawcy. Dzień po zgłoszeniu, 1 sierpnia, około godz.14.30 naczelnik wydziału kryminalnego opoczyńskiej policji, wracając ze służby, na ul. Waryńskiego w Opocznie, zauważył idącego chodnikiem mężczyznę. "Policjant zwrócił uwagę na charakterystyczny chód mężczyzny. Szybko skojarzył go z wizerunkiem sprawcy usiłowania zgwałcenia. Naczelnik podszedł do mężczyzny, przedstawił się okazując legitymację służbową. Już w pierwszej rozmowie 39-latek przyznał policjantowi, że to on 31 lipca był w miejscu wskazanym przez zgłaszającą kobietę i usiłował ją zgwałcić. W tym czasie na miejsce podjechali wezwani wcześniej policjanci, którzy przetransportowali podejrzewanego do komendy policji" - opisuje asp.szt. Barbara Stępień z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie.

ZOBACZ TEŻ: Atak na kobietę na łódzkim Olechowie. Brutal rozerwał jej spodenki wraz z bielizną. Krzyczała, ale nikt jej nie pomógł

Awantura w samolocie! Obmacywał stewardessy. Został przywiązany i zakneblowany

Dalsze ustalenia w sprawie, zabezpieczone dowody, przeszukania, dały podstawę do przedstawienia 39-latkowi zarzutu usiłowania zgwałcenia. Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet 12 lat więzienia. Decyzją Sądu Rejonowego w Opocznie, mężczyzna na trzy miesiące został tymczasowo aresztowany.

Zdjęcie zatrzymanego

i

Autor: Policja /KWP Łódź
Sonda
Jaka kara za zgwałcenie 14-latki?