Pabianice. Ogromna hodowla marihuany w mieszkaniu. W pokoju blisko 700 krzaków! Szok!

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Weszli do mieszkania, a tam w pokoju blisko 700 krzaków marihuany!

2021-09-09 12:05

Nawet 10 lat więzienia grozi 48-latkowi, który w jednym z mieszkań w centrum Pabianic prowadził nielegalną hodowlę marihuany. W namiotach w jednym z pokojów było blisko 700 krzaków konopi. Na wniosek prokuratora pabianicki sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy.

Kilka dni temu funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego pabianickiej komendy policji "namierzyli" w jednym z mieszkań kamienicy w centrum miasta, nielegalną plantację konopi indyjskich. Jakie było ich zdziwienie, kiedy na miejscu, w jednym z pomieszczeń, znaleźli 670 donic z krzakami roślin w różnych fazach wzrostu. "Krzaki ukryte były w namiotach, stwarzających warunki do ich rozwoju. Podczas przeszukania stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli blisko 8 kilogramów suszu roślinnego, którego wstępne badanie testerem narkotykowym dało wynik pozytywny w kierunku marihuany" - podaje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi. W mieszkaniu przebywał 48-letni "plantator". Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających, a także uprawy nielegalnych roślin.

ZOBACZ TEŻ: Policjanci zapukali do niej po skradzionego psa. Nie uwierzycie, gdzie go znaleźli!

Uprawiał marihuanę, bo dobrze wpływała na kondycję jego pszczół

Na wniosek policjantów a także prokuratora sąd zdecydował o 3 miesięcznym areszcie tymczasowym dla 48-latka. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za uprawę, która może dostarczyć znacznej ilości ziela konopi grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8, a za posiadanie znacznych ilości środków odurzających kara więzienia do lat 10.