Weszli do mieszkania, a tam w pokoju blisko 700 krzaków marihuany!

2021-09-09 12:05
Pabianice. Ogromna hodowla marihuany w mieszkaniu. W pokoju blisko 700 krzaków! Szok!
Autor: Policja /KWP Łódź

Nawet 10 lat więzienia grozi 48-latkowi, który w jednym z mieszkań w centrum Pabianic prowadził nielegalną hodowlę marihuany. W namiotach w jednym z pokojów było blisko 700 krzaków konopi. Na wniosek prokuratora pabianicki sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy.

Kilka dni temu funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego pabianickiej komendy policji "namierzyli" w jednym z mieszkań kamienicy w centrum miasta, nielegalną plantację konopi indyjskich. Jakie było ich zdziwienie, kiedy na miejscu, w jednym z pomieszczeń, znaleźli 670 donic z krzakami roślin w różnych fazach wzrostu. "Krzaki ukryte były w namiotach, stwarzających warunki do ich rozwoju. Podczas przeszukania stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli blisko 8 kilogramów suszu roślinnego, którego wstępne badanie testerem narkotykowym dało wynik pozytywny w kierunku marihuany" - podaje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi. W mieszkaniu przebywał 48-letni "plantator". Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających, a także uprawy nielegalnych roślin.

ZOBACZ TEŻ: Policjanci zapukali do niej po skradzionego psa. Nie uwierzycie, gdzie go znaleźli!

Uprawiał marihuanę, bo dobrze wpływała na kondycję jego pszczół

Na wniosek policjantów a także prokuratora sąd zdecydował o 3 miesięcznym areszcie tymczasowym dla 48-latka. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za uprawę, która może dostarczyć znacznej ilości ziela konopi grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8, a za posiadanie znacznych ilości środków odurzających kara więzienia do lat 10.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE