Pabianice. Pod pretekstem odwiedzin dziadków, uprawiał w ich domu MARIHUANĘ! ZOBACZCIE, JAKI BUSZ!

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Pabianice. Pod pretekstem odwiedzin dziadków, uprawiał w ich domu MARIHUANĘ! ZOBACZCIE, JAKI BUSZ! [ZDJĘCIA]

2020-10-13 9:37

Kilkanaście krzaków marihuany i prawie 1,5 kilograma suszu zabezpieczyła policja w domu starszych państwa z gminy Dobroń (woj. łódzkie). Jak się okazało, za nielegalną hodowlą konopi stał ich 27-letni wnuk. Teraz grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Policjanci z komendy wojewódzkiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej kilka dni temu zatrzymali pabianiczanina, który w gminie Dobroń uprawiał konopie indyjskie i posiadał susz roślinny. Okazało się, że 27-latek prowadził nielegalny proceder w domu swoich dziadków. - Podczas odwiedzin rodziny użytkował jeden z pokoi, gdzie uprawiał konopie. Podczas jego nieobecności pomieszczenie było zamknięte. Funkcjonariusze przeszukali dom. W trakcie czynności zabezpieczyli blisko 1,30 kilograma suszu roślinnego a także 19 dorodnych krzaków konopi. Zarówno susz, jak i same rośliny zostaną poddane badaniom laboratoryjnym - opisuje policja.

Mundurowi z Komisariatu Policji w Piątkowisku przeanalizowali dokładnie materiał dowodowy. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty uprawy mogącej dostarczyć znacznej ilości ziela konopi, za co grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia, a także wytwarzania i przerabiania środków odurzających, co zagrożone jest karą od 3 lat więzienia. 27-latek został objęty dozorem policyjnym, poręczeniem majątkowym oraz zastosowano wobec niego zabezpieczenie majątkowe.

WYSADZILI bankomat i zgubili łup! Tysiące złotych na ulicy! Zrobili to pod nosem policji!
Nasi Partnerzy polecają