Opoczno. PIJANY 13-latek w lasku przy ul. Wyszyńskiego. Sprawa jest poważna!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. ICE_TheShooter

OPOCZNO. 13-latek miał PONAD PROMIL ALKOHOLU! Policja W SZOKU!

2020-10-12 14:41

Pijany 13-latek spędzał czas ze znajomymi w lasku przy ul. Wyszyńskiego w Opocznie. Grupę zauważył patrol policji. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co się tam dzieje. Wtedy okazało się, że jeden z chłopców ma ponad promil alkoholu. Informacja o całej sytuacji zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Opocznie.

Do incydentu doszło w minioną sobotę (10.10.2020 r.) o godzinie 18.20. Policjanci zauważyli na ulicy Wyszyńskiego w pobliskim lasku grupę młodzieży, która swoim zachowaniem wzbudziła ich zainteresowanie. - Policjanci postanowili sprawdzić czy dzieciom nic nie zagraża. Okazało się, że jeden z chłopców jest nietrzeźwy. 13-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Do dziecka została wezwana pomoc medyczna. Na szczęście nastolatek nie wymagał hospitalizacji. Jak zawsze w tego rodzaju sytuacjach o zaistniałej sytuacji zostali powiadomieni rodzice dziecka. W tym przypadku chłopiec został przekazany pod opiekę mamie. Informacja o całej sytuacji zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Opocznie - opisuje policja.

Dodatkowo, policjanci będą ustalać, jak 13-latek wszedł w posiadanie alkoholu. Przypominamy, że sprzedaż alkoholu nieletnim jest zabroniona. Rozpijanie małoletniego przez dostarczanie mu alkoholu, ułatwianie spożycia lub nakłanianie do wypicia jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia.

To nie jedyny przypadek w ostatnich dniach skrajnej nieodpowiedzialności, gdzie w grę wchodził alkohol. Jak pisaliśmy, w niedzielę (11.10.2020) policja zatrzymała 34-letniego kierowcę lanosa, który był tak pijany, że ZABRAKŁO SKALI w alkomacie! [CZYTAJ WIĘCEJ...]

Pogrzeb Maćka Aleksiuka