Pabianice. Porwał 28-latkę w biały dzień wprost z ulicy. W jego aucie znaleziono broń i narkotyki

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Pabianice. Porwał 28-latkę w biały dzień wprost z ulicy. W jego aucie znaleziono broń i narkotyki [FOTO]

2021-05-23 9:22

Chwile grozy przeżyła 28-letnia kobieta, która została wciągnięta do samochodu na ul. Siennej w Pabianicach. Do zdarzenia doszło w biały dzień. O tym, co się stało, policję zawiadomił świadek, który również był w szoku, po tym, co zobaczył. Kiedy policja odnalazła auto, okazało się, że jest w nim broń i narkotyki. Mężczyźnie, który porwał 28-latkę grozi kara do 5 lat za kratkami.

Do zdarzenia doszło 17 maja 2021 roku około godziny 9.00. Jak informuje policja, dyżurny pabianickiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że zagrożone jest życie i zdrowie kobiety. - Do dramatycznych chwil doszło na ulicy Siennej w Pabianicach. 28-letni mężczyzna, wbrew woli kobiety, pozbawił ją wolności i siłą wciągnął do swojego samochodu. Kobieta wyraźnie potrzebowała pomocy, szarpała się i wzywała policję. Świadek zdarzenia zadzwonił na telefon alarmowy i zgłosił interwencję - podaje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Rutkowski Story - Szokujące znalezisko w miejscu zaginięcia Iwony Wieczorek

Policjanci błyskawicznie wszczęli alarm. Rozpoczęła się szeroko zakrojona akcja poszukiwawcza. - Zmobilizowano wszelkie możliwe siły i środki, aby jak najszybciej ustalić miejsce pobytu porywacza i jego ofiary - informuje policja. Funkcjonariusze namierzyli sprawcę w ciągu godziny.

"Policjanci zauważyli samochód napastnika stojący na ulicy Waltera Janke w Pabianicach. Wewnątrz pojazdu siedział zarówno mężczyzna, jak i kobieta. Okazało się, że oboje się znali i doszło między nimi do nieporozumienia. Mężczyzna został zatrzymany, a kobiecie udzielono niezbędnej pomocy medycznej. Interweniujący policjanci zabezpieczyli w samochodzie 28-latka dwie jednostki broni. Ponadto w aucie i w mieszkaniu napastnika ujawniono znaczną ilość środków odurzających" - opisuje policja.

Mężczyzna usłyszał zarzuty pozbawienia wolności i posiadania środków odurzających, za co grozi mu do 5 lat więzienia.

Nasi Partnerzy polecają