Pacjent zginął w pożarze szpitala w Łodzi! Dwie osoby z personelu ranne

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express Pacjent szpitala przy ul. Okólnej w Łodzi zginął w pożarze, jaki wybuchł w nocy z poniedziałku na wtorek, 27 grudnia, zdj. ilustracyjne

Dramatyczne zdarzenie

Pacjent zginął w pożarze szpitala w Łodzi! Dwie osoby z personelu ranne

2022-12-27 10:58

Pacjent szpitala przy ul. Okólnej w Łodzi zginął w pożarze, jaki wybuchł w nocy z poniedziałku na wtorek, 27 grudnia. Płomienie pojawiły się w placówce po północy, a po zgłoszeniu na miejsce wysłano 9 zastępów straży pożarnej, które walczyły z ogniem przez kolejne 3 godziny. Pożar wybuchł w pomieszczeniu na pierwszym piętrze, w pawilonie C szpitala w Łodzi.

Pożar szpitala przy ul. Okólnej w Łodzi. Pacjent placówki zginął w płomieniach

72-letni pacjent nie żyje, dwie osoby z personelu medycznego ranne - to bilans pożaru, jaki wybuchł w szpitalu przy ul. Okólnej w Łodzi w nocy z poniedziałku na wtorek, 27 grudnia. Służby ratownicze otrzymały w tej sprawie zgłoszenie 30 minut po północy, a na miejsce wysłano m.in. 8 zastępów państwowej straży pożarnej i jeden zastęp ochotniczej straży pożarnej. Ogień pojawił się w jednej z sal z chorymi na pierwszy piętrze placówki. Znaleziony na miejscu mężczyzna już nie żył, natomiast dwie osoby z personelu medycznego, które pomagały w ewakuacji, zostały ranne. Wojewódzki Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji opuściło łącznie 40 osób: 32 pacjentów i 8 pracowników. - Dwie poszkodowane osoby podtruły się gazami pożarowymi i zostały hospitalizowane - mówi mł. kpt. Łukasz Górczyński, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. Jak dodaje, działania strażaków prowadzące do ugaszenia pożaru szpitala trwały ok. 3 godziny. Jako prawdopodobną przyczynę zdarzenia wskazano zaprószenie ognia przez pacjenta, który poniósł śmierć.

Sonda
Czy wiesz, jak należy postępować w czasie pożaru?
Ludzie chcą pomóc ofiarom wybuchu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany