Parczówek: Był poszukiwany listem gończym, miał 2,6 promila i prowadził auto!

i

Autor: mat. policji Parczówek: Był poszukiwany listem gończym, miał 2,6 promila i prowadził auto!

Parczówek: Był poszukiwany listem gończym, miał 2,6 promila i prowadził auto!

2022-07-11 13:34

Ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie miał 32-latek, który został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Parczówek (woj. łódzkie). To jednak nie koniec listy przewinień mężczyzny. Okazało się też, że ma on dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i jest poszukiwany listem gończym.

Do zatrzymania doszło w niedzielę, 10 lipca, po godz. 19:00. Policjanci z drogówki w Opocznie zatrzymali w Parczówku do kontroli kierowcę forda transita.

- Okazało się, że 32-latek jest nietrzeźwy. Badanie wykazało, że ma w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu - tłumaczy asp.szt. Barbara Stępień z powiatowej komendy w Opocznie. - Nie było to wszystko co miał na sumieniu, bo po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności i że ma dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

32-latek został zatrzymany. Jego pobyt za kratami może się wydłużyć, bo za złamanie sądowego zakazu grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też: Tajemnicza infekcja atakuje dzieci. Jeden niepokojący objaw, coraz więcej przypadków

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!
Nasi Partnerzy polecają