Tajemnicza infekcja atakuje dzieci. Jednym z objawów jest bardzo wysoka gorączka. Coraz więcej przypadków w Łodzi

i

Autor: Semevent / CC0 / pixabay.com Tajemnicza infekcja atakuje dzieci. Jednym z objawów jest bardzo wysoka gorączka. Coraz więcej przypadków w Łodzi

Tajemnicza infekcja atakuje dzieci. Jest jeden niepokojący objaw i coraz więcej przypadków!

2022-07-11 12:20

Nie ma kaszlu ani kataru, co najwyżej ból gardła. Jednak najbardziej niepokojącym objawem jest bardzo wysoka gorączka, przekraczająca nawet 39 stopni. Do łódzkich przychodni od pewnego czasu zgłasza się coraz więcej rodziców z dziećmi, które atakuje tajemnicza infekcja.

Niepokojące zjawisko obserwowane jest od około miesiąca. W łódzkich gabinetach lekarskich przybywa najmłodszych pacjentów z nietypowymi objawami. Początkowo lekarze podejrzewali, że to "trzydniowka", czyli infekcja z krótkim przebiegiem objawiająca się wysoką temperaturą i brakiem innych objawów.

- W ciągu ostatnich czterech tygodni mam coraz więcej takich właśnie nietypowych infekcji - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" dr Paweł Lewek z przychodni na Retkini.

Czytaj też: W tym katolickim liceum nikt nie zdał matury! "Posądzono, że mamy za dużo religii"

U zaatakowanych infekcją dzieci objawy są zazwyczaj podobne - wysoka gorączka przekraczająca 39 stopni, brak kaszlu i kataru, jedynie lekkie bóle gardła. Lekarze nie są w stanie określić przyczyn gorączki. Podejrzenie pada m.in. na koronawirusa, a dokładniej jego skutki. Z powodu izolacji odporność pacjentów znacznie się obniżyła, co sprzyja zapadaniu na różne infekcje.

- Niewykluczone też, że to nowe warianty omikrona dają takie objawy - dodaje dr Paweł Lewek w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". Jak dodaje lekarz, nie jest w stanie tego udowodnić, gdyż od kwietnia nie przeprowadza się już testów w kierunku COVID-19 w takim stopniu jak miało to miejsce wcześniej. W gabinetach lekarskich są stosowane testy płytkowe, jednak w wielu przypadkach mogą nie dawać prawidłowych wyników.

Czytaj też: Wiedzieli, że utonął, poszli spać? Tajemnicza śmierć 17-latka nad Zalewem Sulejowskim

Sonda
Obawiasz się kolejnej falii pandemii koronawirusa?
Znani Polacy zmarli na COVID-19. Oto ich groby. Niezapomniani