Perspektywy 2022. Te uczelnie z Łodzi znalazły się w pierwszej 10!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. jarmoluk /zdjęcie ilustracyjne

"Perspektywy 2022". Te uczelnie z Łodzi znalazły się w pierwszej 10!

2022-06-28 9:51

Znamy wyniki Rankingu Uczelni Akademickich „Perspektywy 2022”. W pierwszej dziesiątce znalazły się dwie uczelnie z Łodzi. W przypadku jednej z nich możemy mówić o awansie, druga natomiast spadłą o dwa oczka.

Ranking "Perspektywy" powstaje na podstawie szeregu kryteriów, wśród których są m.in. prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał naukowy, efektywność naukowa, warunki kształcenia, innowacyjność i umiędzynarodowienie. W tym roku, na podium znalazły się: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński i Politechnika Warszawska.

CZYTAJ: TME Polówka 2022 w Łodzi [PROGRAM]. Seanse w plenerze w aż 15 miejscach!

"Perspektywy 2022" Jakie łódzkie uczelnie znalazły się w pierwszej 10?

Na 9. miejscu sklasyfikowany został Uniwersytet Medyczny w Łodzi, który awansował o 2 oczka. Na 10. pozycji uplasowała się z kolei Politechnika Łódzka (ex aequo z Uniwersytetem Wrocławskim), która w hierarchii spadła z 8. lokaty, jaką zajmowała przez trzy kolejne lata. Poza pierwszą dziesiątką znalazł się Uniwersytet Łódzki (23. miejsce), choć wśród samych uniwersytetów został sklasyfikowany na 7. miejscu.

ZOBACZ TEŻ: Nie żyje łodzianka Natalia Madejczyk. Tancerka zmarła w wieku 36 lat. Co się stało?

W hierarchii uczelni niepublicznych najlepiej z łódzkich szkół wypadła Społeczna Akademia Nauk, która znalazła się na 15. miejscu.

ESKA Summer City Łódź 2022
Sonda
Na jaki kierunek studiów się wybierasz?