Piątek 13-go dla kierowców. Wzmożone kontrole w Łodzi i regionie!

i

Autor: Policja /KWP Łódź /zdjęcie ilustracyjne

Piątek 13-go dla kierowców. Wzmożone kontrole w Łodzi i regionie!

2021-08-13 9:42

Dziś (13 sierpnia) na drogach województwa łódzkiego wzmożone kontrole policyjne. Kierowcy, spodziewajcie się większej liczby patroli, w tym nieoznakowanych radiowozów. Mimo, że działania będą miały charakter kontrolno-prewencyjny, policja zapowiada, że mogą posypać się również kary.

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi zapowiedziała na piątek, 13 sierpnia, wzmożone kontrole. Celem działań będzie egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. Jak zapowiada policja, w tym dniu na głównych ciągach komunikacyjnych i na odcinkach dróg, gdzie występuje największe zagrożenie, kierowcy spotkają radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory, oraz statyczne punkty kontroli z wykorzystaniem mierników prędkości (również z wizualizacją). "Działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do przestrzegania ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Ponadto przypominamy, że przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy" - przestrzega policja.

Papuga śpiewa "Sto lat". Policja interweniuje

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszyli szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach skrzyżowań, przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, dlatego podobne akcje odbywają się cyklicznie.

Nasi Partnerzy polecają