Pijana potrąciła nastolatkę na pasach! Wiozła w aucie małe dzieci!

i

Autor: Pixabay Pijana potrąciła nastolatkę na pasach! Wiozła w aucie małe dzieci!

Pijana potrąciła nastolatkę na pasach! Wiozła w aucie małe dzieci!

2021-08-05 17:15

Tomaszów Mazowiecki. 38-letnia kobieta potrąciła na przejściu dla pieszych 13-letnią dziewczynkę, będąc w stanie kompletnego upojenia alkoholowego! Badanie wskazało aż 2,5 promila w organizmie kobiety. Nietrzeźwa kierująca dodatkowo naraziła na niebezpieczeństwo swoje dwie 3-letnie córeczki, które przewoziła w samochodzie. Na szczęście dzieciom nieodpowiedzialnej 38-latki nic się nie stało, a poszkodowana na pasach nastolatka odniosła jedynie drobne rany. Nie zmienia to jednak faktu, że konsekwencje pijackiej jazdy mogą być bardzo poważne dla kobiety. Grozi jej nawet 5-letnia odsiadka w więzieniu!

Nieodpowiedzialna 38-latka spowodowała wypadek na przejściu dla pieszych przy ulicy Piłsudskiego w Tomaszowie Mazowieckim we wtorek. Ucierpiała wówczas 13-letnia piesza, która została potrącona przez hondę civic z kobietą za kierownicą. Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa, skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że do potrącenia pieszej doprowadziła 38-latka kierująca hondą civic. Było to jednak tylko jedno z wielu popełnionych przez kobietę wykroczeń i przestępstw.

Podczas badania trzeźwości okazało się, że kobieta jest kompletnie pijana - miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Do tego okazała się nieodpowiedzialną matką. Mimo upojenia w samochodzie przewoziła dwie 3-letnie córki, które na szczęście nie odniosły żadnych obrażeń. Prowadziła auto mimo zatrzymanego wcześniej prawa jazdy.

- To dało podstawy do jej zatrzymania i osadzenia w policyjnym areszcie. Dzieci przekazano pod opiekę ojca, a potrąconą 13-latką zaopiekowała się matka. Całkowicie nieodpowiedzialną 38-latka ukarano 500 złotowym mandatem za spowodowanie zdarzenia drogowego i po wytrzeźwieniu została doprowadzona przez policjantów do Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Mazowieckim - informuje biuro prasowe łódzkiej policji.

Obrażenia poszkodowanej 13-latki nie wymagały hospitalizacji, ale sprawczyni potrącenia nie uniknie konsekwencji. Kobieta usłyszała zarzuty kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu i niewywiązania się z obowiązku opieki nad dziećmi narażając je na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Za te czyny może spędzić w więzieniu nawet 5 lat. O jej przyszłości niebawem zadecyduje sąd.

Zamość: Podpalacz na wolności. Nowe nagranie