Pijany policjant z Konstantynowa Łódzkiego za kierownicą BMW

2021-10-27 13:52

Prokuratura bada sprawę pijanego policjanta zatrzymanego na terenie Pabianic w miniony weekend. Funkcjonariusz za kierownicą BMW miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Jak czytamy na portalu epainfo.pl, pijany policjant wpadł w nocy z niedzieli na poniedziałek (24/25 października) po tym, jak został zauważony jak wsiada do auta pod jednym z nocnych sklepów. Świadek był zaniepokojony jego stanem, podejrzewając, że nie jest trzeźwy. Według informacji z Prokuratury Rejonowej w Pabianicach, policjant miał zostać zatrzymany do kontroli około godziny 1:00 w nocy przez pabianickich funkcjonariuszy. "Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu" - wyjaśnia szefowa prokuratury Monika Piłat. Jak czytamy, policjant został zatrzymany. Przyznał się do winy, ale odmówił składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania. 41-latek to funkcjonariusz od 12 lat pełniący służbę w Konstantynowie Łódzkim.

Syryjczyk próbował rozjechać policjantów! Pościg na krajówce, imigranci schowali się w lesie

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu także kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskich policjantów?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE