Pijany policjant z Konstantynowa Łódzkiego za kierownicą BMW

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. miguelrd68 /zdjęcie ilustracyjne

Pijany policjant z Konstantynowa Łódzkiego za kierownicą BMW

2021-10-27 13:52

Prokuratura bada sprawę pijanego policjanta zatrzymanego na terenie Pabianic w miniony weekend. Funkcjonariusz za kierownicą BMW miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Jak czytamy na portalu epainfo.pl, pijany policjant wpadł w nocy z niedzieli na poniedziałek (24/25 października) po tym, jak został zauważony jak wsiada do auta pod jednym z nocnych sklepów. Świadek był zaniepokojony jego stanem, podejrzewając, że nie jest trzeźwy. Według informacji z Prokuratury Rejonowej w Pabianicach, policjant miał zostać zatrzymany do kontroli około godziny 1:00 w nocy przez pabianickich funkcjonariuszy. "Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu" - wyjaśnia szefowa prokuratury Monika Piłat. Jak czytamy, policjant został zatrzymany. Przyznał się do winy, ale odmówił składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania. 41-latek to funkcjonariusz od 12 lat pełniący służbę w Konstantynowie Łódzkim.

Syryjczyk próbował rozjechać policjantów! Pościg na krajówce, imigranci schowali się w lesie

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu także kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskich policjantów?