Nie żyje policjant z Pabianic. Rafał Dzwonnik miał 46 lat

i

Autor: Policja/ pixabay.com, CC0 fot. webandi

Nie żyje policjant z Pabianic. Rafał Dzwonnik miał 46 lat

2021-09-29 11:37

Policjant z Pabianic przegrał walkę z chorobą. Rafał dzwonnik miał 46 lat. O jego śmierci poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach.

Rafał Dzwonnik chorował od sierpnia 2020 roku. Rodzina i przyjaciele walczyli o niego zawzięcie, m.in. organizując zbiórkę na jego leczenie. 46-letni funkcjonariusz policji miał złośliwego guza mózgu. Niestety, po wielu miesiącach walki z chorobą, zmarł 28 września 2021 r., o czym poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach. "Rafał na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako ciepły, uśmiechnięty i pogodny kolega" - piszą znajomi z pracy.

Groby tragicznie zmarłych policjantów. Zginęli na służbie. Niezapomniani

Rafał Dzwonnik, w szeregi Policji wstąpił w 2000 roku. Przez pierwsze 6 lat służby związany był z Wydziałem Dochodzeniowo – Śledczym VII Komisariatu Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Od 16 maja 2006 roku pełnił służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Pabianicach. Na początku jako detektyw, a następnie specjalista Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego. "W tym okresie prowadził postępowania przygotowawcze o największym ciężarze gatunkowym oraz wysokim stopniu skomplikowania. Bardzo wysoki poziom pracy zyskiwał wielokrotnie uznanie w oczach przełożonych, jak również nadzorujących postępowania prokuratorów" - opisuje KPP w Pabianicach.

Nie żyje policjant z Pabianic. Rafał Dzwonnik miał 46 lat

i

Autor: Policja Pabianice

"Od 01 września 2017 roku życie zawodowe poświęcił pracy z młodzieżą zajmując stanowisko specjalisty Zespołu do Spraw Nieletnich i Patologii, w którym pełnił funkcję nieetatowego kierownika zespołu. Olbrzymie doświadczenie zawodowe, jakie zebrał przez 17 lat prowadzenia postępowań przygotowawczych pozwoliło poznać wszystkie zagrożenia, konsekwencje jakie niesie za sobą popełnianie czynów zabronionych. Tą wiedzę bardzo skutecznie wykorzystywał w pracy z młodzieżą zarówno tą „trudną” jak i w profilaktyce i zapobieganiu przestępczości nieletnich. Doskonale przygotowany zarówno merytorycznie jak i osobowościowo do pracy z młodzieżą. Był inicjatorem wielu działań profilaktycznych mających zapobiec demoralizacji wśród nieletnich. W tym zakresie współpracował z organizacjami społecznymi, samorządowymi oraz fundacjami organizując spotkania, które miały aktywizować młodzież do działania jak również propagować pozytywny wizerunek Policji wśród lokalnej społeczności. Za zaangażowanie, profesjonalizm oraz wzorowo pełnioną służbę był wielokrotnie wyróżniany nagrodami Komendanta Głównego Policji, Komendanta Wojewódzkiego oraz Komendanta Powiatowego Policji. Był pełnym pasji policjantem, a zarazem wesołym i życzliwym człowiekiem" - napisała w komunikacie KPP w Pabianicach.

Sonda
Czy pomagasz potrzebującym proszącym o wsparcie na ulicy?