Ćwiczenia na placu manewrowym to według instruktorów ważny element nauki kursantów

i

Autor: ESKA INFO Łódź Ćwiczenia na placu manewrowym to według instruktorów ważny element nauki kursantów

Plac manewrowy na egzaminie prawa jazdy zmorą kursantów. Być może już niedługo [AUDIO]

2016-04-11 10:32

Szykuje się rewolucja w egzaminach na prawo jazdy. Być może kursanci nie będą już musieli zdawać placu manewrowego. Taki pomysł rozważa ministerstwo infrastruktury, przy poparciu części auto szkół.

Szykuje się rewolucja w egzaminach na prawo jazdy. Być może kursanci nie będą już musieli zdawać placu manewrowego. Propozycje ministerstwa infrastruktury są dla nas dziwne - przyznaje wicedyrektor łódzkiego WORD-u Tomasz Kacprzak. - Ten pomysł wydaje mi się trochę karkołomny, ponieważ nauka parkowania w samym centrum może oznaczać gigantyczne szkody, jeśli uszkodzimy cudze pojazdy - mówi.

Zobacz też: Nauka jazdy w Łodzi [CENY]: Które łódzkie auto szkoły są najlepsze? [TOP 7]

Ćwiczenia na placu manewrowym to według instruktorów ważny element nauki kursantów. - Tak na prawdę, jeżeli ktoś nie potrafi zrobić tej części na placu, to będzie miał również trudności na mieście, ponieważ sposób w prosty można nauczyć na placu poruszać się po pasie ruchu, a potem jest to wykorzystywane bezpośrednio przy jeździe podczas jazdy codziennej - uważa instruktor z łódzkiej auto szkoły Piotr Szczupak.

Według nowych założeń, egzamin praktyczny składałby się głównie z jazdy po mieście.

Więcej w materiale reportera Radia ESKA Grzegorza Mnicha, posłuchajcie:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany