Podwodny tunel z basenem dla rekinów wypełniony wodą! Kiedy otwarcie łódzkiego Orientarium? [FOTO]

2021-03-03 18:17

Wszyscy zacierają ręce w oczekiwaniu na otwarcie zupełnie nowej przestrzeni w łódzkim zoo. Prace w Orientarium idą pełną parą, ostatnio napełniony wodą został podwodny tunel, w którym powstanie basen dla rekinów, oraz mniejsze zbiorniki dla ryb i rozmaitych stworzeń morskich. Kiedy otwarcie łódzkiego Orientarium i jakie jeszcze niezwykłe zwierzęta się w nim zadomowią? Szczegóły w materiale.

Jak zapewnia prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, prace w Orientarium powoli dobiegają końca. - Jesteśmy coraz bliżej zakończenia budowy tej wyjątkowej inwestycji. W tym kompleksie powstają przestronne wybiegi dla zwierząt. Dzięki temu podopieczni łódzkiego Zoo będą mieli komfortowe warunki do życia. Zaaranżowano już między innymi wybiegi dla słoni, niedźwiedzi czy orangutanów - podała.

Obecnie w Orientarium trwają prace wykończeniowe. Ostatnio napełniony wodą został podwodny tunel, w którym powstanie basen dla rekinów, oraz mniejsze zbiorniki dla ryb i rozmaitych stworzeń morskich.

WŚCIEKŁY DZIK rozszarpał na strzępy nogę przechodnia! PADŁY STRZAŁY! Dramatyczne chwile w Zabrzu

- Pomału pojawia się roślinność w strefie ekspozycyjnej. Intensywne prace prowadzone są w „strefie wodnej” obiektu. Zbiornik, w którym pojawią się rekiny, został wypełniony do poziomu docelowego wodą tymczasową do ługowania, czyli wytrawiania niebezpiecznych związków, na przykład węglanu wapnia. Ten proces potrwa średnio 6-8 tygodni. Po spuszczeniu wody i wyczyszczeniu zbiornika produkowana będzie osmoza, czyli woda docelowa, która zostanie zasolona i zarybiona – mówi dyrektor projektu, przedstawiciel firmy Mosty Łódź, Włodzimierz Galus.

Rekiny w podwodnym tunelu będziemy mogli podziwiać za kilka miesięcy. Będą to między innymi rekiny gitarowe, żarłacze oraz płaszczki. Wokół tunelu znajdują się mniejsze akwaria, niektóre z pionowym ruchem wody. Pojawią się tam na przykład koniki morskie. Trwają też intensywne prace wokół obiektu.

ZOBACZ TEŻ: Od 1 marca ZMIANY w komunikacji miejskiej! Zobacz, jak pojadą tramwaje i autobusy [NOWE TRASY]

Przypomnijmy, że w Orientarium pojawią się również między innymi słonie indyjskie, niedźwiedzie malajskie, orangutany, gawiale, bawoły anoa czy makaki.

- Liczymy, że wiosną budowa inwestycji zakończy się, a my w okresie wakacyjnym zaczniemy transporty zwierząt. Wszystko jest jednak uzależnione od sytuacji związanej z pandemią - wyjaśnia magistrat.

Otwarcie obiektu planowane jest na wrzesień tego roku.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany