Ksiądz Michał Misiak pomaga mieszkańcom Tanzanii. Łódzka kuria ODCINA SIĘ od jego działań!

2021-03-02 14:45 be
Były ksiądz Michał Misiak pomaga mieszkańcom Tanzanii. Kuria ODCINA SIĘ od jego działań!
Autor: Michał Misiak

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych w Łodzi księży, Michał Misiak, po zrzuceniu sutanny, poleciał na osobistą misję do Afryki. Już od ponad roku działa na rzecz mieszkańców Tanzanii, a jego aktywność możemy śledzić w mediach społecznościowych. Jak dowiedzieliśmy się w łódzkiej kurii, ksiądz nie wystąpił z Kościoła, lecz formalnie jest na urlopie. We wtorek (2 marca) Archidiecezja Łódzka opublikowała oficjalne oświadczenie, w którym odcina się od działań duchownego.

Michał Misiak, po zrzuceniu sutanny, w styczniu ubiegłego roku poleciał z osobistą misją do Afryki. Wówczas zdradził również, że zamierza zakończyć swoją "duchową drogę w Kościele katolickim" i w przyszłości planuje zostać pastorem. Jak się okazało, szybko odnalazł się na miejscu. - Dałem się poprowadzić Bogu bez dodatkowych sakramentalnych pomocy. Zacząłem żyć pełnią życia, być sobą, być szczęśliwym człowiekiem bez lęków i bez wrzodów na żołądku - dzielił się swoimi odczuciami niebawem po przylocie.

CZYTAJ: DYSPENSA w kościele w regionie łódzkim przedłużona! Gdzie transmitowane są msze?

Rodzinna miejscowość Polaka zamordowanego w Meksyku

W Tanzanii, wraz z misjonarzem Wiesławem Raczyńskim i fundacją "Jestem, by służyć" założyli Dom Misyjny i działają na rzecz lokalnej społeczności. Wśród licznych aktywności wyróżnić można m.in. pomoc w budowie domu dla potrzebującej wsparcia rodziny, prowadzenie szkółki pływackiej wraz z budową basenu, szereg zajęć, w tym edukacyjne i ewangelizacyjne. Nie dalej jak wczoraj Michał Misiak zapowiedział kolejne projekty pomocowe, których realizacje możliwe są dzięki zbiórkom fundacji.

ZOBACZ TEŻ: ŁÓDŹ. Ratownicy po powrocie do karetki zastali TO i... ZAŁAMALI RĘCE. Post z tym zdjęciem szybko OBIEGA INTERNET [FOTO]

Mimo, że sam Michał Misiak nie wiąże swoich działań z Kościołem, to formalnie nadal jest księdzem. - O ile mi wiadomo, nie wniósł prośby o przejście do stanu świeckiego i formalnie wciąż jest księdzem. Obecnie przebywa na urlopie, a jego działalność podjęta jest wyłącznie z jego własnej inicjatywy - wyjaśnia Paweł Kłys, rzecznik prasowy archidiecezji łódzkiej.

We wtorek (2 marca) Archidiecezja Łódzka opublikowała oficjalne oświadczenie, w którym odcina się od działań duchownego.

Były ksiądz Michał Misiak pomaga mieszkańcom Tanzanii. Kuria ODCINA SIĘ od jego działań!
Autor: Archidiecezja Łódzka