Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Tłumy żegnały artystę na cmentarzu w Grotnikach [ZDJĘCIA]

2021-04-10 18:14 PAP mar
Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Cmentarz w Grotnikach. Antoni Długosz nazywa Krawczyka legendą [RELACJA]
Autor: YouTube Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Cmentarz w Grotnikach. Antoni Długosz nazywa Krawczyka legendą [RELACJA]

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka w podłódzkich Grotnikach zgromadził ponad tysiąc osób. Oprócz rodziny i przyjaciół artystę przyszli pożegnać także sąsiedzi. „Zasłużył na taki hołd, wszyscy go tu szanowali" – mówią okoliczni mieszkańcy. W ostatniej drodze Krzysztofowi Krawczykowi towarzyszyli także przyjaciele z zespołu "Trubadurzy", a także premier Mateusz Morawiecki.

Tłumy żegnały w sobotę po południu Krzysztofa Krawczyka w podłódzkich Grotnikach, gdzie mieszkał artysta. Oprócz rodziny i przyjaciół na miejscowy cmentarz przyszli sąsiedzi wokalisty. Ci, którzy nie wybrali się na cmentarz wyszli przed domy, aby chociaż w ten sposób pożegnać wokalistę.

- Zasłużył na taki hołd. Wszyscy go tu szanowali - podkreśla w rozmowie z PAP pani Jolanta.

Na długo przed rozpoczęciem ceremonii ludzie gromadzili się na okalających leśny cmentarz pagórkach. Niektórzy przygotowali napisy, m.in. "Żegnaj Krzysiu".

- Nie wywyższał się, a jeśli ktoś potrzebował pomocy, nie gadał, a pomagał. Nikt nie mówił tu o nim inaczej niż „nasz Krzysio" - wspomina Krzysztofa Krawczyka starszy mieszkaniec Grotnik.

W ostatniej drodze Krzysztofowi Krawczykowi, obok żony Ewy i rodziny, towarzyszyli także przyjaciele z zespołu "Trubadurzy" m.in. Marian Lichtman i Sławomir Kowalewski oraz Robert Janowski, a także aktor Daniel Olbrychski. Podczas uroczystości w archikatedrze wokalistę żegnali też metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś i wicepremier Piotr Gliński. Podczas mszy odczytano również list pożegnalny od prezydenta Andrzeja Dudy. Na pożegnanie artysty do Grotnik przyjechał także premier Mateusz Morawiecki w towarzystwie małżonki. Na koniec ceremonii premier zapalił znicz przy grobie Krzysztofa Krawczyka. Potem rozmawiał z żałobnikami, m.in menedżerem artysty Andrzejem Kosmalą.

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE