Serce pęka!

Pogrzeb księdza Mirosława Krzeszewskiego. Duchowny zmarł podczas mszy. Poruszające pożegnanie

2023-03-05 10:24

Ksiądz Mirosław Krzeszewski zmarł w niedzielę, 26 lutego podczas nabożeństwa w kościele p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w miejscowości Sobota. Śmierć duchownego poruszyła całą Polskę. - Odszedłeś głosząc Chrystusa - napisano na profilu parafii. W sobotę, 4 marca odbył się pogrzeb duchownego.

Ksiądz Mirosław zmarł podczas mszy

Tragedia rozegrała się w niedzielę, 26 lutego podczas nabożeństwa w kościele p.w Świętych Apostołów Piotra i Pawła w miejscowości Sobota w powiecie łowickim. Proboszcz Mirosław Krzeszewski zasłabł podczas mszy świętej. Na miejsce wezwano służby ratunkowe. Pomimo natychmiastowej reanimacji, 63-letni duchowny zmarł. - Odszedłeś głosząc Chrystusa... Dziękujemy za Twoją posługę... Spoczywaj w pokoju - napisała parafia po śmierci duchownego. Parafianie byli głęboko poruszeni śmiercią księdza Mirosława. Pod postem parafii pojawiło się mnóstwo poruszających komentarzy.

Pogrzeb księdza Mirosława Krzeszewskiego

W sobotę, 4 marca odbył się pogrzeb 63-letniego duchownego. - Nikt z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie: jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana; jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana. I w życiu więc i w śmierci należymy do Pana - słowa z Listu św. Pawła Apostoła do Rzymian znalazły się w poście parafii, w którym relacjonowano mszę pogrzebową. Proboszcz Krzeszewski został pochowany w samo południe w parafii w Sobocie. Jak podaj Dziennik Łódzki, oprócz duchownych w uroczystościach brała udział również rodzina księdza Mirosława, jego przyjaciele i zwykli parafianie. Zdjęcia można zobaczyć poniżej.

Bliscy pożegnali zmarłego piłkarza z Trzebuski
Sonda
Wierzysz w życie po śmierci?
Nasi Partnerzy polecają