Kilkudziesięciu strażaków w akcji

Potężny pożar w Kutnie. Płonie hala z chemikaliami. Kłęby czarnego dymu widać z kilku kilometrów!

2023-05-24 10:10

Potężny pożar w Kutnie. Przy ul. Sklęczkowskiej płonęła hala magazynowa jednego z zakładów, w której składowane były m.in. chemikalia. Kłęby czarnego dymu spowiły okolicę, widać je było z odległości kilku kilometrów.

Kutno. Pożar chemikaliów na terenie jednego z zakładów

Pożar na terenie jednym z zakładów przy ul. Sklęczkowskiej w Kutnie wybuchł w środę, 24 maja, tuż przed godz. 8. Okolica natychmiast została spowita kłębami czarnego, duszącego dymu, które były widoczne z odległości kilku kilometrów.

Jak powiedział nam mł. kpt. Łukasz Górczyński, oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Łodzi, pożarem został objęty teren ok. 1500 mkw. - 500 metrów płonęło na terenie zewnętrznym, a około 1000 metrów w hali. Magazynowane były tam zbiorniki z rozpuszczalnikami i to one uległy zapaleniu – mówi rzecznik.

Przed godz. 11 sytuacja pożarowa była już opanowana, ale dogaszanie i sprawdzanie całego terenu potrwa znacznie dłużej.

Jedna osoba została poszkodowana. - To pracownik, który został z poparzeniami nóg zabrany do szpitala przez zespół Ratownictwa Medycznego – dodaje mł. kpt. Łukasz Górczyński.

W akcji gaśniczej brało udział 21 zastępów straży pożarnej – z Kutna i okolic, a także z Piotrkowa Trybunalskiego, w sumie ok. 60 strażaków. Wezwano również specjalny, chemiczny zastęp z Łodzi, oraz kontenery z proszkiem gaśniczym z powodu rozszczelnienia jednego ze zbiorników z rozpuszczalnikiem. 

Miejsce po gigantycznym pożarze przy Olszynce Grochowskiej. Strażacy zdecydowali się na szokujący krok!