POTWÓR z Łęczycy w końcu zatrzymany! POWIESIŁ własnego psa

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. moshehar

POTWÓR z Łęczycy w końcu zatrzymany! POWIESIŁ własnego psa

2021-03-18 11:43

Przez około miesiąc policjanci z łęczyckiej komendy pracowali nad sprawą zabicia psa, którego ktoś powiesił. Do mrożących krew w żyłach wydarzeń doszło w pobliżu działek przy ul. Zachodniej w Łęczycy. Dwa dni temu funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego właściciela czworonoga, który usłyszał zarzut zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat więzienia. Do zdarzenia doszło na początku lutego tego roku.

Na początku lutego 2021 roku policjanci zostali zaalarmowani, że w pobliżu działek przy ulicy Zachodniej na ogrodzeniu wisi pies. Na miejsce niezwłocznie pojechali mundurowi, potwierdzając zgłoszenie. Niestety zwierzę było już martwe. Aby ustalić czy zdarzenie miało charakter kryminalny sprawą zajęli się policjanci z łęczyckiej komendy. Decyzją Prokuratora zwierzę zostało zabezpieczone do badań.

CZYTAJ TEŻ: "UDERZYŁ STUDENTKĘ w twarz tak mocno, że z nosa trysnęła jej KREW". Aktorka opisuje SZOKUJĄCE incydenty w łódzkiej filmówce

Weterynarze leczą wilka po wypadku

- Kryminalni pracując nad sprawą analizowali wszystkie pojawiające się informacje w tej sprawie. Zebrane dowody pozwoliły wskazać, że pies został uśmiercony, a za przestępstwem stoi jego 30-letni właściciel - informuje policja.

16 marca 2021 roku policjanci namierzyli i zatrzymali podejrzewanego mężczyznę. Następnego dnia mieszkaniec powiatu łęczyckiego usłyszał zarzut zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt takie przestępstwo zagrożone jest karą więzienia do lat 5.

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?