Nie żyje tygrysica Wala

i

Autor: ZOO Łódź

Potworna tragedia w łódzkim ZOO. Nie żyje tygrysica Wala [ZDJĘCIA]

2020-12-23 9:46

Między trzema tygrysicami z łódzkiego ogrodu zoologicznego – matką Pele, jej córką Wierą i najmłodszą z tego stada 13-letnią Walą dochodziło już wcześniej do drobnych utarczek. Niestety kolejna bójka zakończyła się poważnymi obrażeniami brzucha u tej ostatniej. Żeby ratować jej życie, trzeba było zszyć szarpaną ranę w całkowitym uśpieniu. Po operacji Wala się już nie obudziła.

17-letnia Pele miała dwie córki – Wierę i Walę. Ta ostatnia przyszła na świat w łódzkim zoo 18 maja 2007 roku. Od początku była jednak w rodzinnej hierarchii. Jak to w naturze, między tygrysicami dochodziło czasem do niegroźnych utarczek. W ostatniej bójce Wala doznała nieco cięższych obrażeń.

- Nasi pracownicy nie widzieli samego momentu bójki – mówi „Super Expressowi” Paulina Klimas – Stasiak, rzeczniczka prasowa ogrodu. - Zauważyli natomiast groźnie wyglądającą ranę szarpaną brzucha, która mogła prowadzić do zapalenia otrzewnej, co stanowiło zagrożenie życia Wali. Trzeba było ją zszyć w znieczuleniu ogólnym. Niestety tygrysica nie wybudziła się po operacji.

Jak wynika z sekcji zwłok Wala cierpiała na niewydolność wątroby, w jej organizmie zachodziły już też zmiany starcze ze względu na wiek.

Mała tygrysica z wrocławskiego ZOO