Przerażający krajobraz po ulewach w Łódzkiem! [WIDEO] Wezbrania z przekroczeniem stanów ostrzegawczych!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Hans

Przerażający krajobraz po ulewach w Łódzkiem! [WIDEO] Wezbrania z przekroczeniem stanów ostrzegawczych!

2020-10-14 14:24

Po intensywnych opadach, które miały miejsce w województwie łódzkim od poniedziałku (12.10), doszło do wezbrania wód w regionie i przekroczenia stanów ostrzegawczych. Minionej nocy, z powodu ulewy, strażacy interweniowali na terenie województwa łódzkiego ponad 200 razy.

Minionej nocy strażacy z województwa łódzkiego mieli ręce pełne roboty. Do interwencji związanych z zalaniami, podtopieniami, a także połamanymi drzewami, wyjeżdżali ponad 200 razy. Najbardziej skutki ulew odczuli mieszkańcy Łodzi, Zgierza, Łęczycy i Łasku. Awarie energetyczne dosięgnęły też mieszkańców Sieradza, Wieruszowa i Wielunia.

Jak podaje Alarmowy Łowicz, w Czatolinie strażacy całą noc układali worki z piaskiem i wypompowywali wodę zalewającą posesje. Przez drogę w miejscowości Wrzeczko woda płynęła niczym rwąca rzeka:

Jak podaje Regionalny System Ostrzegania, w woj. łódzkim ma miejsce wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. - W związku z prognozowanymi opadami deszczu przewiduje się wzrosty poziomu wody w zlewnach Pilicy i Bzury, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych - czytamy w komunikacie.

Największe ulewy przeszły już przez woj. łódzkie. Deszcz może się jeszcze pojawić, ale opady nie będą już tak intensywne.

Sztorm na Bałtyku. Jak wygląda sytuacja na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany