Czerwone strefy w Polsce się powiększają! Czy CZERWONA STREFA obejmie ŁÓDŹ? Mamy NAJWIĘCEJ zachorowań w regionie

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Candid_Shots

Czerwone strefy w Polsce się powiększają! Czy CZERWONA STREFA obejmie ŁÓDŹ? Mamy NAJWIĘCEJ zachorowań w regionie

2020-10-14 12:41

Czy czerwona strefa obejmie Łódź? - zastanawiają się mieszkańcy. Koronawirus w Polsce bije kolejne rekordy. Liczba zakażeń dziś (14.10.2020) osiągnęła ponad 6,5 tysiąca, a w ciągu ostatniej doby, z powodu koronawirusa bądź zakażenia połączonego z innymi chorobami, zmarło ponad 100 osób. W samym województwie łódzkim w dzisiejszym raporcie (14.10) znalazło się ponad 400 nowych zakażeń. Aktualny stan zachorowań w Łodzi to blisko 1200. To właśnie w stolicy naszego województwa jest ich najwięcej. Nie wykluczone zatem, że Łódź znajdzie się w czerwonej strefie.

Spis treści

  1. Koronawirus: stan zachorowań na 14.10.2020 r.
  2. Koronawirus w Łodzi: ile zakażeń dzisiaj (14.10)?
  3. Łódź znajdzie się w czerwonej strefie?
  4. Czerwona strefa - obostrzenia

AKTUALIZACJA: 15.10: PILNE: CZERWONA STREFA W ŁODZI i innych polskich miastach! Obostrzenia jeszcze bardziej restrykcyjne! Jakie? [WYTYCZNE]

Liczba zakażeń w Polsce na dzień 14 października 2020 r. wynosi 141 804. Tylko dziś wzrosła ona o ponad 6500 nowych przypadków! Dzisiejszy (14.10) raport ministerstwa zdrowia mówi też o 116 zgonach z powodu koronawirusa bądź zakażenia połączonego z innymi chorobami. To rekordowy dobowy wzrost, zarówno zakażeń jak i zgonów. Przypomnijmy, od ubiegłej soboty (10.10) cała Polska objęta jest żółtą strefą, jednak w wielu miejscach rząd wprowadza czerwoną strefę i jeszcze ostrzejsze obostrzenia.

Koronawirus: stan zachorowań na 14.10.2020 r.

O tym, ile jest zakażeń w Polsce, codziennie informuje ministerstwo zdrowia. Na środę (14.10.2020) stan zakażeń wynosi: 141 804, w tym 3217 osób zmarło - to podsumowanie od początku epidemii koronawirusa w Polsce. W ostatnich tygodniach dobowy wzrost liczby zachorowań oraz zgonów bije rekordy.

Koronawirus w Łodzi: ile zakażeń dzisiaj (14.10)?

W całym województwie łódzkim od początku epidemii koronawirusa testami laboratoryjnymi wykryto 10 227 przypadków zakażeń. Tylko dziś (14.10) ministerstwo zdrowia poinformowało o 405 zakażeniach w regionie łódzkim, a urząd wojewódzki informuje o 6 nowych ofiarach COVID-19.

ZOBACZ: Dziś (14.10) PADŁ REKORD ZAKAŻEŃ I ZGONÓW! OGROMNY wzrost zachorowań w woj. łódzkim [DANE]

Najwięcej zakażeń w regionie łódzkim jest w stolicy województwa. Według aktualnych danych na dzień 14.10.2020 r., w tej chwili w Łodzi koronawirusem zakażone są 1182 osoby.

Łódź znajdzie się w czerwonej strefie?

Czy Łódź obejmie czerwona strefa? Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński nie wyklucza, że Łódź znajdzie się w czerwonej strefie, jednak decyzja ta zależy od służb sanitarnych.

O tym, czy Łódź faktycznie trafi od weekendu do czerwonej strefy dowiemy się najprawdopodobniej w najbliższy czwartek (15 października).

Czerwona strefa - obostrzenia

Czerwona strefa to jeszcze większe obostrzenia. Podobnie, jak w strefie żółtej konieczne jest zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej, która obejmuje również wolne powietrze. W czerwonej strefie jeszcze większe restrykcje dotyczą wielu miejsc i działalności, w tym m.in. lokale gastronomiczne mogą być otwarte najpóźniej do godz. 22:00. Obowiązuje też zakaz organizacji kongresów i targów, a wydarzenia sportowe mogą się odbywać tylko bez udziału publiczności. W wielu miejcach obowiązują też zwiększone limity osób/uczestników.

O sytuacji koronawirusa w Łodzi będziemy informować na bieżąco!

Więcej na temat koronawirusa w Łodzi i regionie:

Ratownik medyczny o ciężkiej pracy w czasie epidemii koronawirusa
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany