QUIZ. Prawda czy fikcja? To wydarzyło się naprawdę? Te historie oszukały niejednego

i

Autor: Carniphage/CC BY 2.0; de:Benutzer:Ticinese/CC BY-SA 3.0;Anemone123/cc0/Pixabay.com; druchoy/CC BY-SA 2.0; Philippe Semeria/CC BY 3.0 - Wikimedia Commons QUIZ. Prawda czy fikcja? To wydarzyło się naprawdę? Te historie oszukały niejednego

QUIZ. Prawda czy fikcja? To wydarzyło się naprawdę? Te historie zwiodły niejednego

2021-08-20 6:00

Prawda czy fikcja? Wokół nas krąży wiele zdarzeń, które są przedstawiane jako prawdziwe, choć nie mają zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. To czasem próba ubarwienia faktów na potrzeby filmu lub książki, ale niekiedy jest dokładnie odwrotnie, bo nasza historia naprawdę miała miejsce. W naszym quizie będziecie musieli sami oddzielić prawdę od fikcji.

QUIZ. Prawda czy fikcja? To wydarzyło się naprawdę? Te historie zwiodły niejednego

Czy hrabia Drakula naprawdę istniał? Czy Leonidasa wspomagało 300, czy może więcej Spartan? Czy któremukolwiek więźniowi udało się uciec z Alcatraz? Te i inne pytania znajdziecie w naszym quizie. Biorąc pod uwagę powyższe i inne wydarzenia, wiele osób nie potrafi odróżnić prawdy od fikcji, zwłaszcza jeśli stoi za nią autor książki lub reżyser filmu, którzy potrafią sobie tylko znanymi sposobami uwiarygodnić każdą historię. To nie tylko tekst z wiedzy, ale i logicznego myślenia, choć w niektórych pytaniach trzeba będzie zdać się na intuicję. Nasz quiz na pewno pomoże wam obalić kilka mitów na temat wybranych zagadnień, ale też udowodni, że fikcja może czasem udanie zastąpić rzeczywistość.

QUIZ. Prawda czy fikcja? Czy to wydarzyło się naprawdę? Te historie oszukały niejednego

Pytanie 1 z 10
Czy Drakula naprawdę żył i żywił się krwią?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany