Radiowozy policji na sygnałach w Łodzi. O co chodzi? Będzie bardzo głośno

i

Autor: mj-s

Radiowozy policji na sygnałach w Łodzi. O co chodzi? Będzie bardzo głośno

2021-05-07 11:29

Radiowozy policji na sygnałach w Łodzi. W piątek (7.05.2021) w stolicy Łódzkiego zrobi się bardzo głośno. To wyjątkowa akcja policji na terenie całego kraju. O co chodzi? Ma to związek z uroczystościami pogrzebowymi asp. Michała Kędzierskiego, zastrzelonego przez 40-letniego bandytę. Policjanci w całym kraju będą oddawać hołd swojemu koledze. Szczegóły akcji opisujemy w poniższym artykule.

Nie żyje asp. Michał Kędzierski. Policjanci pożegnają go wyjątkową akcją

Policjanci w całym kraju przeżywają żałobę po śmierci asp. Michała Kędzierskiego, zastrzelonego przez bandytę 4 maja w Raciborzu. 40-latek wyciągnął broń i strzelił do 43-letniego funkcjonariusza. Niestety, stróż prawa zginął na miejscu. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na piątek (7.05.2021), a początek o godzinie 12:00. - Nie tylko w Raciborzu, ale Każdy z Nas i w każdej części Polski może pożegnać Michała. W geście solidarności oraz ku czci Policjanta, punktualnie o 12.00 włączmy sygnały świetlne i dźwiękowe, zatrzymajmy się na chwilę i oddajmy honor - apelowali przedstawiciele Śląskiej Policji.

PRZECZYTAJ: Brzeziny: Z zimną krwią wbił nóż w serce Pana Rysia! Poszło o... 6 zł! Co dalej z nożownikiem?

Radiowozy policji na sygnałach w Łodzi. Będzie bardzo głośno!

Hołd zastrzelonemu asp. Michałowi Kędzierskiemu oddadzą także policjanci z Łodzi i całego woj. łódzkiego. Funkcjonariusze łódzkiego potwierdzają, że 7 maja, punktualnie o godzinie 12:00 zrobi się w naszym regionie bardzo głośno.

POLECAMY: Wszedł na budowę i ukradł… KOPARKĘ za PÓŁ MILIONA! Co 24-latek zrobił z kosztowną maszyną?

- Wszyscy policjanci wiedzą o tej akcji. Jeżeli tylko będą mogli to włączą sygnały świetlne i dźwiękowe w radiowozach. Nie będzie to tylko możliwe w przypadku, gdy będą na jakiejś akcji - przyznaje mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik Wielkopolskiej Policji.W uroczystościach pogrzebowych w Raciborzu weźmie udział m.in. Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, reprezentujący całe środowisko policyjne. Ceremonia zostanie odprawiona w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Rodzinie i bliskim zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

CZYTAJ: PILNE. Ozorków: Wypadek na DK 91. Droga między Łodzią, a Łęczycą ZABLOKOWANA!

Uciekał z prędkością ponad 200 km/h