Wszedł na budowę i ukradł… KOPARKĘ za PÓŁ MILIONA! Co 24-latek zrobił z kosztowną maszyną?

i

Autor: Pixabay Wszedł na budowę i ukradł… KOPARKĘ za PÓŁ MILIONA! Co 24-latek zrobił z kosztowną maszyną?

Wszedł na budowę i ukradł… KOPARKĘ za PÓŁ MILIONA! Co 24-latek zrobił z kosztowną maszyną?

2021-05-06 13:40

Wspólna praca policjantów z Łęczycy i wojewódzkiej komendy policji w Łodzi doprowadziła do 24-latka, który dopuścił się kradzieży koparko-ładowarki. Specjalistyczny sprzęt wart pół miliona złotych zaginął z jednej z budów w Łęczycy. Złodziej został zatrzymany, kiedy na innej budowie siedział w skradzionej maszynie. Teraz 24-latkowi grozi do 10 lat innej odsiadki, za kratami.

O tym, że koparko-ładowarka za horrendalne pieniądze zaginęła z jednej z budów policjanci z łęczyckiej komendy zostali powiadomieni 1 maja. Maszyna miała zostać skradziona z placu budowy znajdującego się w rejonie remontowanego odcinka drogi krajowej w Łęczycy. Maszynę udało się odnaleźć kilkadziesiąt kilometrów dalej.

PRZECZYTAJ: Łódzkie: Zabrała z bmw 12-latka i rzuciła się do ucieczki w las! Za 33-latką ruszyła policja

- W rezultacie policyjnego dochodzenia, łódzcy kryminalni 4 maja namierzyli skradzioną maszynę na terenie jednej z ulic w Aleksandrowie Łódzkim, a w niej 24-latka. Dzięki skoordynowanym działaniom funkcjonariuszy obu jednostek mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie – informują mundurowi z KWP Łódź.

CZYTAJ TAKŻE: Prokuratura czeka na możliwość przesłuchania nożownika z Brzezin. Kiedy 39-latek może usłyszeć zarzuty?

Odzyskane mienie jeszcze tego samego dnia trafiło do właściciela. Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu mieszkańcowi powiatu zgierskiego zarzutu kradzieży z włamaniem koparko-ładowarki. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łęczycy, która skieruje wniosek do sądu o tymczasowy areszt wobec podejrzanego.

POLECAMY: Łódź. Maleńka Martynka nie może dłużej czekać. Za miesiąc stanie się coś strasznego

Wszedł na budowę i ukradł… KOPARKĘ za PÓŁ MILIONA! Co 24-latek zrobił z kosztowną maszyną?

i

Autor: KWP Łódź Wszedł na budowę i ukradł… KOPARKĘ za PÓŁ MILIONA! Co 24-latek zrobił z kosztowną maszyną?
Ukradli jej świnkę. Zrozpaczona dziewczyna poszukuje knura
Sonda
Czy kary za kradzieże powinny być surowsze?