Remont Maratońskiej i Popiełuszki, czyli drogowa rewolucja na łódzkiej Retkini

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. account_deleted /zdjęcie ilustracyjne

Remonty w Łodzi

Remont Maratońskiej i Popiełuszki, czyli drogowa rewolucja na łódzkiej Retkini

2022-07-25 13:51

Na łódzkiej Retkini wkrtóce rozpocznie się remont dwóch najważniejszych dróg. Na ul. Maratońskiej i ul. Popiełuszki pojawi się nowy asfalt. Prace mają ruszyć jeszcze w te wakacje.

W połowie tygodnia wykonawca rozpocznie pierwsze prace na ul. Popiełuszki. Roboty rozpoczną się od chodnika po zachodniej stronie ulicy. Prace nie spowodują utrudnień w ruchu. "Dopiero w sierpniu drogowcy zajmą się jezdnią, aby wykonać nową nawierzchnię i betonowe ławy przystanków autobusowych. Obecnie trwa ustalanie szczegółów organizacji ruchu. Podjęte zostaną starania, które mają na celu zachowanie przejazdu w jak największym stopniu, by zminimalizować utrudnienia" - informuje łódzki magistrat.

ZOBACZ TEŻ: Na Jaracza powstała pierwsza w Łodzi dwukierunkowa droga rowerowa

Kompleksowy remont na Maratońskiej i Popiełuszki

Te dwie ważne dla mieszkańców Retkini ulice zostaną kompleksowo wyremontowane. Ulica Popiełuszki zyska nową nawierzchnię na całej swojej długości. "To kilometr równej i prostej drogi łączącej ul. Kusocińskiego z ul. Maratońską. Również ul. Maratońska zyska nowy asfalt na sporym odcinku" - zapowiada Urząd Miasta Łodzi. Remont przeprowadzony zostanie od ul. Waltera-Janke, oprócz zrealizowanej w ubiegłym roku północnej części ulicy, aż do ul. Popiełuszki. To ponad 2 km nowej nawierzchni.

SPRAWDŹ: Remont Aleksandrowskiej. Na Teofilowie utrudnienia dla kierowców i pasażerów [INFO]

Śmiertelne pobicie obywatela Ukrainy w centrum Krakowa
Sonda
Czy denerwują Cię remonty dróg w Łodzi?
Nasi Partnerzy polecają