Na Jaracza powstała pierwsza w Łodzi dwukierunkowa droga rowerowa

i

Autor: UMŁ

Remonty w Łodzi

Na Jaracza powstała pierwsza w Łodzi dwukierunkowa droga rowerowa

2022-07-21 7:38

Podczas remontu ulicy Jaracza, powstała dwukierunkowa droga rowerowa. To pierwsze tego typu rozwiązanie w Łodzi.

Dwukierunkową drogę rowerową na ul. Jaracza w Łodzi wytyczono po południowej stronie jezdni, a na skrzyżowaniach wymalowano czerwone pasy. Jak podaje łódzki magistrat, ma to ułatwić dojazd do kampusu Uniwersytetu Łódzkiego i połączyć oraz uzupełnić istniejącą infrastrukturę dla jednośladów. "Przy ul. Uniwersyteckiej powstanie śluza rowerowa, która umożliwi wyjazd przez skrzyżowanie z drogi rowerowej, a przy ul. Kopcińskiego pojawi się włączenie w istniejącą infrastrukturę" - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Łodzi.

ZOBACZ TEŻ: Jurek Owsiak odsłonił w Łodzi pomnik WOŚP. Lustrzane serce ma ponad 3,5 metra!

Serce WOŚP stanęło w Łodzi

Pomiędzy drogą rowerową a pasem ruchu dla samochodów powstały miejsca parkingowe, aby kierowcy z łatwością zaparkowali samochód. Natomiast miejsca postojowe zostaną odgrodzone od drogi rowerowej separatorami.

"Na równej nawierzchni znalazło się miejsce dla wszystkich uczestników ruchu. Nowe proste chodniki zostały wyposażone w elementy dla osób niewidomych i niepełnosprawnych" - opisuje Miasto.

SPRAWDŹ: Urodziny Łodzi 2022: koncerty, Parada Wolności, pikniki, atrakcje dla dzieci

Kiedy koniec remontu ulicy Jaracza?

Koniec prac na ul. Jaracza planowany jest na 22 lipca. Trwają ostatnie prace wykończeniowe i wprowadzanie nowej organizacji ruchu. Prawdopodobnie po weekendzie pojedziemy w całości nową ul. Jaracza – samochodem do centrum, a rowerem w obu kierunkach.

ZOBACZ: Rusza remont ul. Wiączyńskiej. Wraz z nim zmiany w komunikacji miejskiej MPK Łódź!

Sonda
Czy dwukierunkowa droga dla rowerów w Łodzi to dobry pomysł?