Łódź. Tu powstaną wielopoziomowe parkingi! [Lokalizacje]

i

Autor: wizualizacja /UMŁ

Łódź. Tu powstaną wielopoziomowe parkingi! [Lokalizacje]

2022-06-09 12:59

Łódzki magistrat zapowiedział, że jesienią tego roku ma ruszyć budowa czterech parkingów wielopoziomowych w centrum Łodzi. Oto szczegóły.

System wielopoziomowych parkingów w Łodzi docelowo ma objąć kilka tysięcy miejsc. Zapowiadane jeszcze na ten rok parkingi będą pierwszym etapem tworzenia systemu. Jak informuje łódzki magistrat, na ukończeniu jest projektowanie obiektów i kompletowanie pozwoleń na ich budowę. "Już dziś możemy jednak przekonać się, jak będzie wyglądał pierwszy z parkingów. Ciemna bryła powstanie przy ul. Tuwima 12, ale adres ten może nieco mylić, bo obiektu nie zobaczymy z ulicy. Parking będzie mieścił się w głębi kwartału, za komisariatem policji, przy budowanym właśnie pasażu łączącym ul. Tuwima z Moniuszki" - zapowiadają władze Łodzi.

ZOBACZ TEŻ: Plac Dąbrowskiego w Łodzi do remontu. Jakie zmiany są w planach?

Poszukiwani w sprawie wyłudzeń VAT wpadli na Wyspach Kanaryjskich

Oto lokalizacje pierwszych czterech wielopoziomowych parkingów w centrum Łodzi:

  • przy al. Kościuszki 42,
  • przy ul. Wschodniej 62/64,
  • przy ul. Wschodniej 67,
  • przy ul. Tuwima 12.

Wbicie łopat pod pierwsze cztery parkingi jest planowane na jesień. Z miejsc pod dachem będziemy mogli skorzystać w 2024 r. Po wakacjach miasto zamierza ogłosić przetarg na wybór firmy, która zbuduje kolejne parkingi. W drugim etapie ma być ich tyle, ile w pierwszym.

CZYTAJ TEŻ: W Łodzi powstaje osiedle dla uchodźców. Do zbiórki dołożył się papież Franciszek

System parkingów wielopoziomowych jest realizowany w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. "To jeden z największych tego typu projektów w kraju. Do przetargu na budowę pierwszych czterech parkingów oferty złożyły dwie firmy. Korzystniejsza z nich obejmowała budowę większej liczby miejsc oraz mniejszą dopłatę ze strony miasta w przypadku strat prywatnego partnera" - podaje magistrat.

Umowa obowiązuje 29 lat. Po jej upływie parkingi przejdą na własność miasta.

SPRAWDŹ: Gracz z Łęczycy wydał 5 złotych i... został milionerem!

Sonda
Czy na twoim osiedlu jest wystarczająca liczb miejsc parkingowych?
Nasi Partnerzy polecają