Łódź. Próbował uciekać przed policjantami z grupy Speed. Najpierw skodą, później pieszo

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Łódź. Próbował uciekać przed policjantami z grupy "Speed". Najpierw skodą, później pieszo

2022-06-09 10:00

Policjanci z grupy "Speed", po krótkim pościgu, zatrzymali 29-latka, który nie chciał poddać się kontroli. Mężczyzna, najpierw udał, że się zatrzymuje, po czym z impetem ruszył. W pewnym momencie, ścigany przez policję, porzucił auto i próbował uciekać pieszo.

Do zdarzenia doszło dwa dni temu. Na ulicy Strykowskiej w Łodzi, mundurowi z grupy "Speed" zauważyli szybko jadącą w ich kierunku skodę. Zmierzyli prędkość pojazdu. Okazało się że kierujący jedzie z szybkością 85 km/h w miejscu, gdzie obowiązującą prędkością jest 50 km/h. Funkcjonariusze wydali kierującemu polecenie do zatrzymania pojazdu. "Ten minął ich, zatrzymał się w pewnej odległości, a gdy policjant do niego podchodził, postanowił odjechać" - podaje asp sztab. Marzanna Boratyńska WRD KWP w Łodzi.

ZOBACZ TEŻ: Policyjny pościg za nastolatkami! 15-latek gnał kradzionym autem na złamanie karku

Mundurowi natychmiast podjęli pościg. Auto kierowało się w stronę Strykowa. Będąc na wysokości Imielnika, podczas skrętu w lewo w drogę gruntową nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu ciężarówce, w wyniku czego kierujący tym pojazdem gwałtownie hamował, a pirat dalej kontynuował swoją ucieczkę. Po chwili mężczyzna zatrzymał auto i wybiegł z niego, chcąc dalej uciekać pieszo.

Jak powstał Top Gun Maverick? Gdzie i czym nakręcono sceny lotnicze? | To Się Kręci #8

Szybko jednak został ujęty przez policjantów. Okazało się że 29-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, w związku z przekroczeniem dozwolonej liczby punktów karnych.

CZYTAJ TEŻ: Skronina. Potrącił mężczyznę, zadzwonił do jego siostry i... uciekł!

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie . Wkrótce usłyszy zarzuty związane z niezatrzymaniem do kontroli drogowej oraz prowadzenia pojazdu bez uprawnień. Teraz grozi mu kara nawet 5 lat więzienia i 15-letni zakaz kierowania pojazdami.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedyś świadkiem policyjnego pościgu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany