Łódź. Ulica Krakowska do remontu! Kiedy?

i

Autor: UMŁ /Paweł Łacheta

Łódź. Ulica Krakowska do remontu! Kiedy?

2022-06-03 8:16

Ulica Krakowska - najważniejszą droga łączącą Złotno i Teofilów ze Zdrowiem w końcu doczeka się remontu. Szczegóły inwestycji w materiale.

– Kończymy kompletowanie dokumentacji projektowej i przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu. Planujemy, że jeszcze w czerwcu go ogłosimy. Inwestycja będzie w całości finansowana przez miasto. Jeśli zaproponowane oferty zmieszczą się w budżecie przeznaczonym na realizację, jesienią rozpoczniemy prace budowlane – zapowiada Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

ZOBACZ TEŻ: Pasaż Schillera w Łodzi do remontu! Kiedy? Co się zmieni?

Ulica Krakowska zostanie zmodernizowana na niespełna kilometrowym odcinku od ul. Siewnej do ul. Barskiej. Przewidziano budowę ronda przy ul. Siewnej, dodatkowo Łódzka Spółka Infrastrukturalna przebuduje fragment wodociągu w ul. Złotno. W ramach inwestycji pojawi się nowa nawierzchnia jezdni, proste chodniki, bezpieczne zjazdy, ponadto zostanie wykonane odwodnienie i kanalizacja deszczowa. Po zachodniej stronie pojawi się droga dla rowerów. Obecne rondo przy ul. Siewnej stanie się pełnowymiarowe. Wzdłuż odnowionego odcinka będzie posadzona nowa zieleń, a istniejąca zostanie poddana zabiegom pielęgnacyjnym.

CZYTAJ: Plac Dąbrowskiego w Łodzi do remontu. Jakie zmiany są w planach?

Zgodnie z planami remont ulicy Krakowskiej ma się zakończyć na przełomie 2023/2024.

Malutka sarenka zgubiła mamusię
Sonda
Czy denerwują Cię remonty dróg w Łodzi?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany